Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Glorior Belli - Ô Laudate Dominvs
Jaar van release: 2005
Label: Eerie Art Records
Glorior Belli - Ô Laudate Dominvs
Black metal is de laatste jaren weer springlevend. Niet alleen zijn er talloze bands die experimenteren met allerlei innovatieve mengelingen tussen black metal, shoegaze, indierock en psychedelica, maar er zijn ook steeds meer bands die proberen terug te gaan naar de essentie van het genre. Het Franse Glorior Belli valt – in ieder geval in de begindagen van zijn bestaan – in die laatste categorie.

Het in 2005 verschenen debuutalbum Ô Laudate Dominvs (Prijs de Heer) mag dan inmiddels alweer zes jaar oud zijn, maar het album staat nog steeds als een huis. De orthodoxe black metal van deze band wordt met religieuze toewijding gebracht. Het intro Dictum Audiens spreekt wat dat betreft boekdelen: geluiden van kerkzang aangevuld met dreigende ambientgeluiden die een creepy sfeer creëren. De sterkste wapens van de band zijn de krachtige strot van frontman J (Infestvvs), die zijn satanische mantra’s vol overtuiging opdreunt, maar vooral ook het geweldige gitaarwerk. Ô Laudate Dominvs staat namelijk vol met sinistere riffs, die tegelijkertijd krachtig, gedreven en chaotisch zijn. Dat levert geweldige momenten op, zoals de beste nummers op het album (Celestial Phenomena en het instrumentale In Paradisum…) duidelijk maken.

Het enige minpunt dat ik bij het album kan bedenken, is de korte speelduur. Na een half uur is de koek alweer op. Daar staat tegenover dat de nummers interessant genoeg zijn om ook na meerdere luisterbeurten te blijven boeien. Liefhebbers van orthodoxe black metal à la Funeral Mist, Ondskapt en Merrimack zullen hier dan ook zeker genoeg materiaal van hun gading op vinden. Een van de sterkere bands uit Frankrijk van de laatste jaren!

Tracklist:
1. Dictum Audiens
2. Ô Laudate Dominvs
3. Poisoned Flesh
4. Celestial Phenomena
5. In Paradisum...
6. Eternal Torments
7. Darkened Shroud
8. Stigma Diaboli

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 26 januari 2011

Glorior Belli - Ô Laudate Dominvs
Reactie van Artorius op 02-02-2011 om 15:47u
Score: 90 / 100

Inderdaad een geweldig album, van een fantastische band. Met hoge replay value, dat wil nog wel eens anders zijn.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.