Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl M. Engström (Sarpedon) - 46
  • Dennis Bradley (Beneath The Massacre) - 40
  • Elmar Schoen (Sunterra) - 50
  • Franky De Smet-Van Damme (Channel Zero) - 57
  • Ira Kaplan (Yo La Tengo) - 69
  • Ivan Moody (Five Finger Death Punch) - 46
  • Jarmo Pikka (Omnium Gatherum) - 48
  • Michael "Vorph" Locher (Samael) - 57
  • Nick Holmes (Paradise Lost) - 55
  • Teemu Mäntysaari (Wintersun) - 39

Vandaag overleden:
  • Chris Tsangarides (producent) - 2018
  • Neil Peart (Rush) - 2020
  • Phil Kennemore (Y&T) - 2011
  • Tony Clarkin (Magnum) - 2024
Review

Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Jaar van release: 2011
Label: Metal Blade Records
Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Nu het (voorlopig) eenmalige uitstapje in de vorm van 11 As In Adversaries erop zit, kunnen de heren J. (Infestvvs) en Gionate Potenti zich weer op de blackmetalwortels van hun primaire band Glorior Belli richten. Met geweldige platen als Ô Laudate Dominvs en Manifesting The Raging Beast bewees deze band al dat daar zijn voornaamste kracht ligt. Desondanks verbreedde Glorior Belli zijn sound behoorlijk met Meet Us At The Southern Sign. Ook op het onlangs verschenen The Great Southern Darkness moet de oorspronkelijke, orthodoxe black metal concurreren met southern rock- en bluesinvloeden.

Is dat een slechte ontwikkeling? Wat mij betreft zeker niet. Want hoewel de eerste albums uitstekend waren, liet ook Meet Us At The Southern Sign al horen dat deze nieuwe muzikale invloeden een bijzonder eindresultaat konden opleveren. Op The Great Southern Darkness komen deze invloeden bovendien nog beter uit de verf. De vurige en chaotische riffs die de eerste albums kenmerkten, worden hier beheerster ingezet. En op een nummer als Bring Down The Cosmic Scheme na ademt vrijwel ieder nummer een lekker stoffig, southern rock-achtig geluid, waarbij je het woestijnzand haast proeft. Met name nummers als They Call Me The Black Devil en The Science Of Shifting klinken daardoor erg fijn.

Wat mij betreft is Glorior Belli op zijn best op het moment dat alle barrières geslecht worden en de band zich volledig durft over te geven aan de nieuwe invloeden. Het broeierige titelnummer (met verrassend effectieve cleane zang) is daar een perfect voorbeeld van, evenals afsluiter Horns In My Pathway. Ook Negative Incarnate maakt veel indruk: het is een episch klinkend nummer dat steunt op een machtige, slepende riff, maar halverwege ineens van karakter verandert door een heerlijke ‘sleazy’ gitaarsolo.

Met The Great Southern Darkness bewijst Glorior Belli in staat te zijn om een steeds breder publiek aan te spreken, zonder definitief zijn ‘roots’ te verloochenen. Want ook al is dit album zeker niet meer als pure black metal te betitelen, toch ben ik ervan overtuigd dat de band ook een deel van de oude garde weet mee te krijgen in deze nieuwe richting. De meeste nummers laten namelijk een goede balans horen tussen oud en nieuw. Al met al is dit dus gewoon een prima album van een band die bewijst niet bang te zijn om te vernieuwen.

Tracklist:
1. Dark Gnosis
2. Secret Ride To Rebellion
3. They Call Me Black Devil
4. Negative Incarnate
5. Bring Down The Cosmic Scheme
6. The Great Southern Darkness
7. The Foolhardy Venturer
8. Per Nox Regna
9. The Science Of Shifting
10. Chaos Manifested
11. Horns In My Pathway

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 december 2011

Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Reactie van dirtpride op 29-12-2011 om 16:55u
Score: 85 / 100

Eindelijk een vernieuwing/crossover die goed uitpakt, heerlijk album.

Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Reactie van Een Metalfan op 29-12-2011 om 20:45u

best wel goed.

Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Reactie van Artorius op 13-01-2012 om 11:36u
Score: 80 / 100

Luistert verdomd lekker weg. Black metal en southern rock, wie had dat ooit kunnen bedenken? Eindelijk weer eens iets origineels!

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.