Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Medusa's Child - Damnatio Memoriae
Jaar van release: 2010
Label: Black Board Records
Medusa's Child - Damnatio Memoriae
Eerlijk gezegd heb ik geen idee waarom Medusa’s Child Duitsland verruilde voor het onherbergzame Zwitserland. De band kan er nu in ieder geval niet meer van beticht worden de zoveelste Duitse power metal band te zijn. Natuurlijk klinkt de bands nog wel enigszins Duits, maar heeft ook een overwegend Fins geluid. Het album is volledig in Finland opgenomen en de bandleden zijn unaniem fan van bands in het straatje van Sonata Arctica. Toch komt Medusa's Child muzikaal niet sterk overeen met voorgenoemde band. Het is een stuk minder glad en een stuk integerder.

Dit komt onder meer omdat de emotie op Damnatio Memoriae een ruwe charme heeft. De band laat zijn fascinatie voor prairie-indianen duidelijk blijken in Wounded Knee en The Old Men Say. Ook de rest van het album heeft raakvlakken met dit onderwerp en het geheel heeft de opzet van een conceptalbum. Er is veel afwisseling met intermezzo’s, waar akoestische gitaar en piano aan te pas komen.

Melodie is het belangrijkste element op het album. Soms zijn de melodieën aan de eenvoudige kant, maar weten tegelijk goed te overtuigen. Ook de zanglijnen passen harmonieus in het geheel, ondanks dat er af is te dingen op de zangkunsten zelf.

Het algemene beeld van Medusa’s Child is dat het een band is met originele concepten, emotie en ongepolijste melodie. Om deze redenen zie ik ook raakvlakken met latere Iron Maiden, zij het dat de aanpak eenvoudiger is en dat Medusa’s Child meer gebruik maakt van rustmomenten. Medusa’s Child heeft een beetje de aanblik van een typische voorprogramma band: herkenbare muziek met een goede uitvoering. Europa kent tal van bands als Medusa’s Child, maar ik geloof dat deze band een stevige positie heeft door de onconventionele thema’s en de emotionele diepgang die vaak ontbreken bij bands die de cliché heavy metal-hoek zijn ingedoken.

Tracklist:
1. Sun Is The Witness
2. Unchained Soul
3. Run With The Wolf
4. Three Clowns
5. Children Of The Sun
6. Destiny
7. Prelude Of Tragedy
8. Wounded Knee
9. Frozen Ground
10. The Old Men Say
11. Resurrection Of A Dream
12. Brave
13. The Earth Only Endures
14. Birth Of Betrayal
15. Damnatio Memoria
16. Funeral Of Hatred

Score: 75 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 17 november 2010

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.