Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Hellyeah - Stampede
Jaar van release: 2010
Label: Universal Music
Hellyeah - Stampede
De hillbillies van Hellyeah zijn terug! En ze vinden het niet eens erg als je ze hillbillies noemt, zo laten ze in openingstrack Cowboy Way ook al gelijk weten. Deze band is het huidige vehikel voor voormalig Pantera-drummer Vinny Paul om zich uit te leven achter de drumkit. Hij wordt in de band bijgestaan door Mudvayne-frontman Chad Gray, Mudvayne-gitarist Greg Tribbett en voormalig Nothingface-gitarist Tom Maxwell. Kort na de opnames van het debuutalbum van enkele jaren terug heeft bassist Bob Zilla, waarmee Vinnie Paul al in Damageplan speelde, zich ook bij Hellyeah gevoegd. En nu zijn we dus bij het tweede album van deze formatie, getiteld Stampede.

Het cowboy-imago wordt op dit album nog wat verder doorgetrokken, met een kudde woeste stieren op de cover en een openingstrack waarmee men aangeeft dat ze ook wel tegen een geintje kunnen. Drinken met je vrienden en familie, dat is het belangrijkste in het leven, leren we uit Hell Of A Time. Maar dat de mannen ook een gevoelige kant hebben horen we in de mooie powerballad (jaja, die worden nog gemaakt!) Better Man. De gevoelige kant wordt echter wel weer overboord gegooid bij een niet bepaald dubbelzinnig nummer als Pole Rider.

En muzikaal zit het allemaal wel snor. Er geheel is iets meer recht-voor-zijn-raap dan het debuutalbum, met wat minder onverwachte tempowisselingen en rare fratsen. Natuurlijk zitten er weer de nodige elementen van de andere bands van de bandleden in de sound van Stampede. Het nummers zijn goed in het gehoor liggend, effectief, catchy en uitermate groovend, zonder al teveel poespas. Maar de band klinkt hechter dan op het titelloze debuutalbum, wat in het geval van Hellyeah resulteert in betere nummers, met hier en daar een fraaie solo. Vinnie Paul ramt er goed op los achter zijn drumkit; hij is het gelukkig nog niet verleerd. De productie is zuiver, maar niet te zuiver; er hangt nog wel een rauw, zuidelijk sfeertje in de nummers.

Is Stampede dan een "hell of a time"? Het is van begin tot eind lekker rocken, en ideaal voor een hete zomer bij de barbecue.

Tracklist:
1. Cowboy Way
2. Debt That All Men Pay
3. Hell Of A Time
4. Stampede
5. Better Man
6. It's On!
7. Pole Rider
8. Cold As A Stone
9. Stand Or Walk Away
10. Alive And Well
11. Order The Sun

Score: 80 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 27 juni 2010

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.