Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 51
  • Ed Colver (fotograaf) - 77
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 68
  • Jose Ojeda (Darksun) - 45
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 64
  • Mick (Destinity) - 48
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 52
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 69
  • Tim Goatham (Season's End) - 39
Review

Steelwing - Lord Of The Wasteland
Jaar van release: 2010
Label: Noiseart Records
Steelwing - Lord Of The Wasteland
Het is ongelooflijk hoe snel het bij Steelwing gegaan is. De band is nog geen jaar oud en waar de meesten nog nauwelijks meedoen aan lokale talentenjachten, winnen deze Zweden doodleuk de zogenaamde ‘Rock The Nation’ award en wordt er eventjes een wereldwijde deal getekend bij Nuclear Blast/Noiseart Records.

Steelwing heeft veel raakvlakken met andere retro heavy metalbands als White Wizzard (en dus ook Iron Maiden), maar in het bijzonder met andere Zweedse acts als RAM, Manimal en Enforcer. Het valt me inmiddels wel op dat al die bands een typisch Zweeds heavy metalgeluid hebben. Headhunter en Roadkill (…Or Be Killed) zijn lekkere nummers, maar hadden evengoed door hun juist genoemde landgenoten geschreven kunnen worden. Net als die collega’s beschikt Steelwing over een sterke zanger (al mag deze Riley af en toe best wat feller uithalen) en gitaarpartijen om van te smullen.

Lord Of The Wasteland bevat drie absolute hoogtepunten. Wil je er aan herinnerd worden hoe pure heavy metal klinkt? Dan moet je luisteren naar ijzersterke tracks als Sentinel Hill, The Illusion en The Nightwatcher. Dit is een klasse die zich evenaart met het beste werk van Maiden en Priest. Het lijkt misschien grootspraak, maar dit is zonder twijfel beter dan alles je op de laatste drie albums van Iron Maiden hebt gehoord.

Desondanks ben ik nog niet volledig overtuigd. Steelwing is absoluut een band met talent, maar persoonlijk denk ik dat deze cd een stap te vroeg is. Sommige nummers zitten nog wat onlogisch in elkaar en dat is waarschijnlijk te wijten aan een gebrek aan ervaring. Kansen genoeg in ieder geval. In september touren deze Zweden met Blind Guardian, dus: komt dat zien, komt dat zien!

Tracklist:
1. Enter The Wasteland
2. Headhunter
3. Roadkill (…Or Be Killed)
4. Sentinel Hill
5. The Illusion
6. The Nightwatcher
7. Under The Scavenger Sun
8. Point Of Singularity
9. Clash Of The Two Tribes

Score: 85 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 16 april 2010

Steelwing - Lord Of The Wasteland
Reactie van pos op 16-04-2010 om 12:45u
Score: 80 / 100

Beetje rare opmerking om te stellen dat deze cd te vroeg komt om vervolgens een 85 te geven. Gewoon een hele goeie plaat dus. Hoezo te vroeg ?

Steelwing - Lord Of The Wasteland
Reactie van muttley op 01-05-2010 om 09:03u
Score: 70 / 100

nou deze jongens klinken niet slecht hoor maar ehh ..........:):):) evenaren het beste van Maiden nog lang niet..... naar mijn bescheiden meninng dan

Steelwing - Lord Of The Wasteland
Reactie van Old Mhb op 01-05-2010 om 11:25u
Score: 80 / 100

Voor een debuut is dit een zeer goed album. Ik vind het zeker beter dan het laatse Maiden - album, maar zeker niet op de hele Maiden carriere. Als ik echter terug luister naar het debuut van Maiden en deze band vind en hoop ik dat ze deze klasse verder kunnen uitbouwen. Deze band haalt hetzelfde niveau van Maiden's eerste album. Zoals gewoonlijk volgens mijn smaak toch.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.