Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Nihil Nocturne - Entheogen
Jaar van release: 2008
Label: N:C:U

Nihil Nocturne - Entheogen

Ik heb het dit jaar vaker meegemaakt, dat bands waar ik eerst totaal niet van onder de indruk was, opeens met een prachtig album komen. In mei flikte Nihil Nocturne dit ook, toen ze Entheogen uitbrachten. In het geval van Nihil Nocturne is dit dubbel verrassend, aangezien de band eind vorig jaar nog een teleurstellend stuk afleverde op de Gott In Uns langspeler.

De mysterie en de meeslepende sfeer, hadden ze op deze plaat ook al goed onder de knie, maar waar het op Gott In Uns ontbrak aan afwisseling, zit dat op Entheogen meer dan goed. Vervelende stijlbreuken tussen nummers komen ook niet meer voor, wat voor een bijzonder vloeiend album heeft gezorgd. Daarnaast heeft de muziek zelf ook de nodige verbeteringen ondergaan. De composities op Entheogen zijn voornamelijk verrassend goed geschreven, lange muziekstukken, waarin ontzettend veel aandacht besteed is aan het uitbouwen van eigenaardige sferen. Het tempo ligt behoorlijk laag, waardoor je de muziek snel in zijn volledigheid in je opneemt.

Een positief punt is ook dit keer weer Nordvinth’s stem, die in combinatie met de melodieuze passages, regelmatig het kippenvel op je armen doet springen. Eén van deze hoogtepunten vind je op Unearth, waarin een plotselinge maar subtiele versnelling, voor een bijzonder meeslepend moment zorgt. Op Secret Doctrine doet dit tweetal er nog eens een schepje bovenop. Langzaam en doeltreffend spel, zorgen samen met beheerste maar felle zang voor een flinke krachtopbouw, die zich na een plotselinge versnelling geheel ontlaadt.

Tot slot is het de beurt aan Lithium Crown, wat bijzonder verrassend is, aangezien dit nummer op Gott In Uns voor een teleurstelling zorgde. Op de plaat werden overdreven verwachtingen geschapen door de bijzondere introductie, maar deze is hier achterwege gelaten, met als resultaat dat Lithium Crown naadloos aansluit op de rest van het album. Ook op Entheogen is dit nummer duidelijk het minst interessant, maar het zorgt hier wel voor een bevredigende afsluiting, omdat het dit keer wel in de juiste context staat.

Ik ben kortom bijzonder goed te spreken over Entheogen. Als Nihil Nocturne deze paden blijft bewandelen en zich net zo sterk blijft ontwikkelen, dan zouden we de komende jaren nog veel leuks voorgeschoteld moeten krijgen. De verwachtingen zijn er in iedergeval!

Tracklist:
1. Simulacrum
2. Entheogen
3. Phenomenon 0
4. Unearth
5. Secret Doctrine
6. Lithium Crown

Score: 85 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 4 november 2008

Nihil Nocturne - Entheogen
Reactie van Kees op 04-11-2008 om 12:58u

Van mij mag je het absoluut mooi vinden, maar toch ben ik nooit zo overtuigd van black metal opgenomen met een mobieltje in een garage.

Nihil Nocturne - Entheogen
Reactie van Erik op 06-11-2008 om 20:15u

Mobieltje? Garage? Als dat kritiek moet voorstellen op de geluidskwaliteit van Entheogen, dan is dat zeer misplaatst. Die is namelijk uitstekend en nog belangrijker, passend.

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.