Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
Geen concerten bekend voor 22-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Chris" Gruber (Elis) - 48
  • Conny Bloom (Hanoi Rocks) - 56
  • Corey Beaulieu (Trivium) - 42
  • Corinne Russell (model) - 62
  • Fabio D'Amore (Pathosray) - 39
  • Gordon Fordyce (producent) - 67
  • Luis Goulão (Shadowsphere) - 51
  • Rowan Robertson (Dio) - 54
  • Sen Dog (Cypress Hill) - 60
  • Urmas Alender (Ruja)† - 72
  • Ville Valo (HIM) - 49
Review

Soul Steeler - In A Glow Of Crimson Red
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer

Soul Steeler - In A Glow Of Crimson Red

Power metal lijkt in ons zuidelijk gelegen buurland België een stuk meer te leven dan in ons eigen kikkerlandje, waar het toch voornamelijk death metal is dat de boventoon voert. Bands als Desperation en The Guardian laten in ieder geval zien dat er ook genoeg interessants te beluisteren valt. Gezien het feit dat Soul Steeler al sinds 2001 bestaat zou ik in ieder geval toch denken dat er uit de ervaring wat goeds naar voren moet zijn gekomen.

Wat allereerst opvalt bij Soul Steeler zijn de prima gitaarpartijen van Jeroen Dhondt, die strakke Jon Schaffer (Iced Earth) achtige riffs combineert met Maidenesque solo’s. Tel hier een strakke ritmesectie en keyboards in een goede ondersteunende rol bij op en je bent al een heel eind op weg naar een redelijk resultaat. Echter, de matige productie waarbij de gitaren heel ver naar voren in de mix staan, terwijl de bas bijna onhoorbaar is en de toetsen een wat kinderlijk geluid hebben doet het geheel weinig goeds.

Wat betreft de zang moet ik concluderen dat er potentie aanwezig is, maar wat afwisselendere zanglijnen en iets meer kracht zouden het geheel goed doen. Johan de Bruyn zingt voor het overgrote merendeel zuiver, maar mist een echt bereik om de nummers iets extra’s te geven. Het vijftal liederen klinkt over het algemeen vrij aardig, met voornamelijk uitstekend gitaarwerk en enkele leuke tempowisselingen, maar zakt in een enkel geval (het vrij saaie Somniphobia) wat in. Dit alles maakt In A Glow Of Crimson Red een redelijk visitekaartje wat de band wel een aantal optredens zal opleveren, maar nog net niet spetterend genoeg is om het een echte aanrader te maken. Toch hoor ik zeker potentie en geloof ik graag dat Soul Steeler als ze aan de door mij genoemde kritiek werken zeker een aanwinst voor de Belgische power metal scene kunnen zijn.

Tracklist:
1. Break Down The Walls
2. Somniphobia
3. Prelude To Insanity
4. Crimson Red
5. Destiny’s At Hand

Score: 65 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 19 oktober 2008

Meer Soul Steeler:

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.