Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Vinterriket - Gebirgshöhenstille
Jaar van release: 2008
Label: Displeased Records
Vinterriket - Gebirgshöhenstille
Ik ben zeker niet vies van een potje sfeervolle ambient muziek. Vooral in liggende positie is het vaak genieten geblazen met de veelal rustige klanken. Afwisseling is vaak ver te zoeken, maar dankzij de zweverige tonen die vaak herhaald worden, is een prettige roes snel bereikt.

Vinterriket brengt met dit werkstuk het zoveelste album uit en het recept is niet veel anders dan op één van de veertig eerdere releases. Een aantal lange ambient tracks met hier en daar wat black metal uitbarstingen is wat we wederom voor de kiezen krijgen. Dat is een hele zit, vooral omdat Christoph Ziegler (de man achter Vinterriket) in vier van de zes nummers slechts een keyboard gebruikt. Veelal drukt de man daarbij een toets ongeveer twee minuten in en schakelt hij vervolgens over op de toets die er naast zit. Ambient kan zeer sfeervol zijn, maar dat beoogde effect wordt op dit album helaas niet bereikt. De plaat is namelijk uitermate saai.

De twee nummers waarin black metal invloeden de hoofdrol spelen zijn Im Dunkel des Höhenzuges en het titelnummer. Deze tracks zijn ook veruit de beste nummers op het album. De gruizige repetitieve gitaarriffs zijn effectief en de mogelijkheden van de synthesizer worden meer benut. De zang stelt weinig voor, maar weet wel te voldoen. Storend is wel het lullige drumcomputertje. De iele snare geluiden en mechanische hi-hats zorgen er voor dat er geen groots effect wordt bereikt. Dat is jammer, want de cd moet het wel hebben van deze twee nummers. Alsof de overige slaapverwekkende nummers nog niet voldoende zijn, staat er ook een 'videoclip' op de cd. Videoclip is overigens wat teveel eer, aangezien er ongeveer vier á vijf foto's worden getoond. De foto's zijn mooi, maar het is te wijten aan de saaie tonen dat er weinig valt te genieten.

Alleen aanschaffen dus als je niet in slaap kan komen, of als je achtergrondmuziek nodig acht bij het volgen van een cursus breien. Dit soort slaapverwekkende albums komen me de neus ondertussen uit en samen met Striborg behoort deze band tot de meest productieve, maar ook de meest overbodige eenmansbands binnen de black metal scene.

Tracklist
1. Gipfelpforte
2. Im Dunkel des Höhenzuges
3. Felsmassiv
4. Bergesland
5. Steig in die Ungewissheit
6. Gebirgshöhenstille
*7. Gipfelpforte

* MPEG videoclip

Score: 54 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 24 juni 2008

Vinterriket - Gebirgshöhenstille
Reactie van Een Metalfan op 24-06-2008 om 18:06u

Mee eens, deze man moeten ze samen met die clown van Striborg eens gauw een halt toe roepen.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.