Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Gustafson (Overkill) - 60
  • Chi Cheng (Deftones)† - 55
  • Jason Bonham (Black Country Communion) - 59
  • Joe Satriani (Chickenfoot) - 69
  • John Dolmayan (System Of A Down) - 53
  • Marky Ramone (Ramones) - 69
  • Murai Hiro (regisseur) - 42
  • Peter Banks (Yes)† - 78
  • Trevor Horn (producent) - 76

Vandaag overleden:
  • Johan Wesdijk (Khaoz) - 2020
  • Kelly Johnson (Girlschool) - 2007
Review

Vinterriket - Lichtschleier
Jaar van release: 2007
Label: Displeased Records
Vinterriket - Lichtschleier
Laat je wegvoeren door de desolate klanken van Vinterriket. Verdrink in de diepe zwarte muzikale put waarin oneindigheid, eenzaamheid en verdriet de dienst uit maken. De duistere zijde van de natuur is de enige die hier wat te zeggen heeft. In puur minimalisme brengt men ons 6 gure , haast eeuwig durende, ambientale windvlagen. Zonder enige afwisseling, maar ook zonder monotonie. De ijzige ambient draagt je waar het heen hoort te gaan. Meestal is het met Vinterriket afwachten of er wat boeiends uit de bus komt, maar dat is op dit plaatje allemaal goed voor elkaar.

Nog niet vaak heb ik mij dusdanig alleen gevoeld als bij het luisteren naar deze release. Zowel de hoge functionele tonen bieden geen steun als dat ook het onderliggende verzachtende toetsendekentje geen troost biedt. Men heeft een album geschapen dat er slechts op gericht is om zowel je eigen negatieve emoties te sterken als dat je de waarde weer gaat inzien van wat nu eigenlijk van belang is. Hierin huist slechts het keyboard, maar de emotie komt letterlijk voort uit de natuur.
Noem het een gure schreeuw in de leegte of een volkomen nietszeggend slecht album, aandacht zal het zeker oproepen.

Geketend en verwond wordt je meegevoerd tot in diepe zeeën van depressie en pijn.
Afgelopen..
Nu weer over naar de echte muziek...

Tracklist
1. Im Augenblick Der Nacht
2. Nebelwand
3. Momente Schierer Dunkelheit
4. Lichtschleier
5. Horizonte Der Sterblichkeit
6. Illusion Des Eises
7. Lichtschleier (Bonus Video)

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 16 april 2007

Vinterriket - Lichtschleier
Reactie van Paysage d,Hiver op 03-05-2009 om 23:07u
Score: 90 / 100

Prachtig album. Met je recensie eens.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.