Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Grand Lux - Carved In Stone
Jaar van release: 2007
Label: Ulterium Records
Grand Lux - Carved In Stone
Eind jaren tachtig heeft heavy metal mij gegrepen en eigenlijk ben ik een beetje in dat tijdperk blijven hangen. Sterker nog, mijn favoriete bands kenden hun hoogtijdagen tussen pakweg 1975 en 1985, dus nog voordat ik ze leerde kennen. Denk aan artiesten als Judas Priest, Dio en Kiss. Laten dat nou ook de favoriete bands zijn van de muzikanten van Grand Lux.

Als iemand mij deze cd had gegeven met de mededeling dat het een heruitgave is van een obscuur album uit 1983, zou ik het direct hebben geloofd. Hooguit verraadt de zuivere productie dat het om een modern album gaat. Qua muziek en zang ademt Carved In Stone de sfeer van begin jaren tachtig. Zo lijkt Through Dirt geïnspireerd door Thin Lizzy en Gary Moore en is voor het slepende Escaping The Clouds goed naar de variant van Black Sabbath met Ronnie James Dio geluisterd. Toch slaagt Grand Lux er in om een eigen geluid te geven aan de afwisselende songs.

Hetzelfde geldt voor de zang. Phil Goode’s stem herinnert soms aan Carl Albert (bekend van Vicious Rumors), Michael Sweet (Stryper) of Tim Owens (Iced Earth), maar heeft desalniettemin een eigen identiteit. Af en toe scheert Goode met zijn hoge uithalen dicht langs mijn acceptatiegrens, maar per saldo is het een prima zanger wiens stemgeluid goed bij de muzikale richting van de band past.

Een puntje van kritiek is dat de songs net niet pakkend genoeg zijn. Pas na ettelijke luisterbeurten blijven de melodieën in mijn hoofd hangen. Het niveau van de bewonderde artiesten wordt benaderd, maar nog niet geëvenaard. Het dichtst in de buurt komt de Noorse formatie met het krachtige Eye Of The Storm. Voorlopig spoort deze cd me aan om de oude albums van mijn helden van twintig jaar geleden weer uit de kast te halen, in plaats van dat ik hard op zoek ga naar Iron Will, het in 2005 verschenen debuut van Grand Lux.

De nummers zijn ook aan de korte kant, waardoor Carved In Stone de veertig minuten niet haalt. Ter compensatie bevat het schijfje een vlammende videoclip van Escaping The Clouds. Al met al is dit een welkome cd voor degenen die net als ik gek zijn op klassieke heavy metal, en hopelijk haalt Grand Lux met een volgend album wel het hoge niveau van hun voorbeelden.

Tracklist:
1. 1000 Paper Cranes
2. Fallen Angel
3. Escaping The Clouds
4. Eye Of The Storm
5. Through Dirt
6. Like Hail From Blue Sky
7. Love Reflection
8. Never Fall
9. Eternity In Fire
10. Rainbow’s End

Score: 79 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 10 oktober 2007

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.