Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Soul Takers - Flies In A Jar
Jaar van release: 2007
Label: Dragonheart Records
Soul Takers - Flies In A Jar
Het Italiaanse Soul Takers is een bijzondere symfonische metalband. In plaats van de geijkte keyboards, koortjes of een voltallig symfonie-orkest kiest de band rond de zusjes Francesca en Federica Badalini namelijk voor een intieme bezetting met piano en viool als vaste instrumenten naast drums, bas, gitaar en een klassiek geschoolde zanger. Daardoor ontstaat een aparte mengeling van klassieke (piano)muziek en (gothic) metal.

Op papier klinkt het veelbelovend, maar bij het tweede album Flies In A Jar slaat de vonk ook na herhaalde luisterbeurten niet echt over. Het gitaarwerk is onopvallend. De viool krijgt geen kans om te schitteren. Federica Badalini tovert weliswaar mooie melodiën uit de piano te voorschijn, maar die lijken los te staan van wat de andere instrumenten spelen. Zanger Dino Brentali heeft een groot bereik en wanneer hij met een lage, ingetogen stem zingt, is hij aangenaam om naar te luisteren. Veelvuldig kiest hij echter voor een hoog, indringend stemgeluid met een flink Italiaans accent, dat licht op de zenuwen werkt.

Behalve dat de fijne afstemming tussen de bandleden ontbreekt, ontberen de composities een eigen gezicht. Alle songs hebben een speelduur van tussen de vier en vijfeneenhalve minuut, met weinig variatie in de opbouw. De uitzondering komt helemaal aan het einde met de ballade Another World, waarop Brentali enkel begeleid wordt door piano, viool en zowaar een saxofoon. De voorafgaande tien songs zijn daarentegen pas na een aantal luisterbeurten van elkaar te onderscheiden. Een uitschieter kan ik daarom moeilijk aanwijzen, al trekt My Subjective Shell de aandacht door sterk pianospel.

Het debuutalbum Tides uit 2005 bevatte meer afwisseling. Flies In A Jar is derhalve ook geen stap vooruit te noemen. Het voldoet als prettig voortkabbelende achtergrondmuziek, maar nodigt niet uit om je geconcentreerd (met de hoofdtelefoon op) in te verdiepen. Toch presenteert Soul Takers een unieke mengeling van klassieke pianomuziek met metal. Als die combinatie je aanspreekt, is het een band om in de gaten te houden. Hopelijk haalt een volgend album wel het maximale uit het interessante concept.

Tracklist:
1. Heaven’s Pillars
2. Icon
3. Belied
4. Staring Eyes
5. The Chasm
6. Thin Walls
7. The Silent Empire
8. My Subjective Shell
9. Floating
10. Chasing Clouds
11. Another World

Score: 70 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 12 september 2007

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.