Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moore (Judas Priest) - 76
  • Chris "The Machine" Widmann (Emergency Gate) - 45
  • Country Joe McDonald (Country Joe And The Fish) - 84
  • Dave G. Halliday (Hell)† - 69
  • David Wayne (Metal Church)† - 68
  • Flemming Rasmussen (producent) - 68
  • Frank Sawade (Human Fortress) - 51
  • Giacomo Mercaldo (Heimdall) - 48
  • Hanka Šlachtová (Salamandra) - 61
  • Johannes Schleiermacher (Haggard) - 38
  • Magnus Sahlgren (Lake Of Tears) - 53
  • Mikko Antero Mattila (Dreamtale) - 44
  • Moriah "Poppy" Pereira (Poppy) - 31
  • Richie Faulkner (Judas Priest) - 46
  • Tom Barman (Deus) - 54
  • Tom McDyne (Jon Oliva's Pain) - 49
  • Vincent Danhier (The Old Dead Tree) - 50

Vandaag overleden:
  • Dave "Holocaust" Iannica (Destructor) - 1988
  • Grellmund (Ulver) - 1998
  • Hank Williams - 1953
  • Sebastian Marino (Overkill) - 2023
Review

At Vance - VII
Jaar van release: 2007
Label: AFM Records

At Vance - VII

Na het vertrek van zanger Mats Levén was het nog maar de vraag of At Vance met een nieuwe zanger net zulk topwerk af kon leveren als men deed op The Evil In You en Chained. De band (die is opgebouwd rond gitarist Olaf Lenk) speelt al bijna 10 jaar leverancier van Duitse kwaliteits power metal, maar is helaas buiten de landgrenzen nog steeds schandalig onbekend. Zou hier met nieuw zangtalent Rick Altzi (Treasure Land) verandering in kunnen komen?

Liefhebbers van klassiek geschoolde hardrock zullen hun met alle plezier naar de winkel kunnen rennen, want de heer Altzi heeft een heerlijk stemgeluid met een soultintje en klinkt als een combinatie van David Coverdale (Whitesnake/ex Deep Purple) en Jorn Lande (ex-Masterplan, ex-Beyond Twilight). Olaf Lenk doet daarnaast zijn werk als bandbrein zoals het hoort en schotelt ons een afwisselend pakket van snelle headbangers (Golden Leaves, Truth), zoete ballads (Shiver, Lost In Your Love) en mid-tempo beukers (het meesterlijke Shine) voor. Dat de bas en drums hierbij een zwaar ondergeschikte rol spelen vergeef ik de band met alle plezier, omdat de songs zelf wel erg goed uitgewerkt zijn en zoals altijd meteen in je hoofd blijven hangen.

Dat de band echter niks anders doet dan de meeste soortgelijke bands uit het genre ben ik bereid ze te vergeven, gezien het feit dat At Vance altijd een bepaalde charme over zich heeft die ik moeilijk kan ontwijken. Wel vraag ik me af hoe lang ze dit kunstje nog kunnen uitvoeren voor de koek op is, want een kraker van het niveau Chained (het nummer) is op VII niet te vinden. Tijd zal het zeggen, tot dan is dit album een erg leuke toevoeging aan de collectie.

Tracklist:
1. Breaking The Night
2. Shiver
3. Cold As Ice
4. Victory
5. Friendly Fire
6. Golden Leaves
7. Answer Me
8. Shine
9. Truth
10. Lost In Your Love

Score: 79 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 15 juli 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.