Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
    15 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Hyla
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Klone
  • Praying Mantis en The Riven
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 66
  • Benoît Blin (Monolithe) - 46
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 34
  • Christian Müller (Night In Gales) - 49
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 51
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 50
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 53
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 85
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 42
  • Jacob Bannon (Converge) - 50
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 79
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 47
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 55
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 58
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 33
  • Larrie Londin (Journey)† - 83
  • Martin (Manatark) - 50
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 53
  • Simon McKay (The Agonist) - 40
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 35
  • Tim Mallare (Overkill) - 61
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 65

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

Creature - Dying Nation
Jaar van release: 2007
Label: Father Viks Metal Distro

Creature - Dying Nation

Een luchtalarm en aanzwellende drums en gitaren introduceren de luisteraar in dit postapocalyptische black metalalbum. Bij zogenaamde postapocalyptische black metal moet ik altijd meteen denken aan black met daarin industriële elementen verweven, maar deze Belgen pakken het anders aan. Wat hier voor me ligt is een zeer melodieus album, wat me gevoelsmatig nu niet bepaald aan een apocalyps doet denken. De teksten van dit album zijn wel gebaseerd op het idee van een postapocalyptische wereld. Ze focussen zich op de anti-utopie, totalitaire staat en het kansloze verzet hiertegen, uit George Orwell’s boek 1984. De band maakt echter duidelijk dat het album geen conceptalbum is.

De band is in dit geval het Belgische Creature en het album Dying Nation is hun debuut. In voorgaande jaren bracht de band de Apocalyptic Dawn-demo uit en de EP Triumph Of The Unborn. Op deze releases waren invloeden merkbaar uit uiteenlopende genres, zoals death, viking/folk, power en doom metal. De boventoon werd gevoerd door de melodieuze black metal, die ook op Dying Nation te horen is. Death metal invloeden zijn ook op Dying Nation duidelijk te horen en vormen naast de black metal het hoofdbestanddeel. De overige invloeden liggen wat meer op de achtergrond, maar treden af en toe op een gestructureerde manier de voorgrond. Verwacht hierin geen posapocalyptische chaos.

Over het geheel genomen is Dying Nation een heel degelijk album, zonder echte uitschieters. Van begin tot eind wordt de luisteraar getrakteerd op mid-tempo, melodieuze black, met daarin allerlei andere invloeden. Regelmatig wordt een beetje gas teruggenomen voor onderbrekingen, die meestal een aanvulling vormen op de rest van de muziek. Vocaal gezien is het een erg interessant album. Naast de black en death metalvocalen zijn op dit album ook zangstijlen te vinden die doen denken aan viking metal. Deze stijlen worden goed gecombineerd met achterliggende melodieuze lijntjes, zodat alles op zijn plaats valt. Hoewel het album door het gebrek aan uitschieters niet erg veelzijdig lijkt, valt er bij een goede luisterbeurt veel in te ontdekken en scoort de band ook op dit punt een ruime voldoende.

Opvallend is vaak het opzwepende gitaarspel in nummers als Moments Of Doom en End Of Mayhem, waarbij het tempo iets boven het gemiddelde uitkomt. Op andere momenten wordt weer met een trager geluid gespeeld (Ancient Curse), waarna er een versnelling overheen wordt gegooid, voordat het langdradig wordt. Een opmerkelijk aspect aan dit album is het opnieuw gebruikte nummer Dodennacht. Oorspronkelijk afkomstig van hun EP, vormt dit nummer nu de afsluiter van Dying Nation. Dit keer is het ingezongen door alle bandleden, met backupvocals van de drummer. Opmerkelijk: ja, maar opvallend: nee. Ook dit nummer is op zo’n goede manier ingespeeld en betrokken bij de rest van de nummers, dat aan het eind van het album een tevreden gevoel overblijft.

Al met al een heel goed album dus, waar ik enkel positief over kan zijn. Als enige tip zou ik de band nog mee willen geven om bij het volgende album wat meer te experimenteren en minder op safe te spelen. Uitschieters kunnen geen kwaad.

Tracklist:
1. Revelations (Intro)
2. Manifest For A Dying Nation
3. Ancient Curse
4. Hellride
5. Valhalla Reborn
6. The Sin Eater
7. Fall Of Mankind
8. Angra Mainya
9. Dead Man
10. Moments Of Doom
11. Disciple Of The Apocalypse
12. End Of Mayhem
13. Dodennacht

Score: 75 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 26 mei 2007

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
  • 21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.