Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Review

Gwyllion - Awakening The Dream
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer
Gwyllion - Awakening The Dream
Een Gwyllion is een mythisch, elfachtig figuur uit Wales. Indien het creatuur binnen wordt gelaten en met liefde wordt behandeld, zal het niks uitrichten. Zo niet, dan zal het toeslaan. Een andere hobby van een Gwyllion is het afschrikken en lastigvallen van reizigers, maar als je een mes bij je hebt hoef je niks te vrezen. Wijs het steekwapen in de richting van het wezen en het maakt zich rap uit de voeten.

Tot zover de mythologieles van vandaag, nu verder met muziek. Het Kortrijkse Gwyllion heeft namelijk net hun debuut Awakening The Dream uitgebracht. Op Awakening The Dream keert zangeres Annelore Vantomme terug op het oude nest en dat is bepaald geen slechte ontwikkeling voor de band.

Op Awakening The Dream doet Gwyllion denken aan het vroegere werk van Autumn. Solide basisriffs, heldere vrouwenzang, meeslepende pianoklanken en zo nu en dan een heerlijke gitaarsolo. Op Once Upon A Lifetime is ook mannenzang terug te horen, maar verwacht geen grunts of screams, want die zal je op deze cd niet aantreffen.

De pluspunten van het gebodene zijn de krachtige vocalen van Vantomme, het avontuurlijke karakter van de nummers en het toetsenwerk van Joris Debonnet, dat voor veel sfeer zorgt. Het enige minpunt dat hier tegenover staat is de productie, die wat mij betreft wel wat helderder had gemogen. Verder is Awakening The Dream gewoon een hele puike debuut-cd.

Tracklist:
1. Trinity
2. Strings Of Fate
3. Curse Of The Wise
4. Forever Me (You Are)
5. Once Upon A Lifetime
6. Running Together
7. Lost In A Dream
8. Helpless

Score: 81 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 23 mei 2007

Meer Gwyllion:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.