Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
Kalender
Vandaag jarig:
  • Boudewijn Bonebakker (Gorefest) - 58
  • Dero Goi (Oomph!) - 56
  • Eric Drew Feldman (Captain Beefheart) - 71
  • Federico Paulovic (Destrage) - 41
  • Gerry Rafferty (Stealers Wheel)† - 79
  • Ian MacKaye (Minor Threat) - 64
  • Jan Kovar (Castaway) - 43
  • Jörg Springub (Povertys No Crime) - 57
  • Lee Kerslake (Uriah Heep)† - 79
  • Marcus Keef (fotograaf) - 79
  • T Lavitz (Dixie Dregs)† - 70
  • Ted Lundström (Amon Amarth) - 52
Review

Richard Andersson - The Ultimate Andersson Collection
Jaar van release: 2005
Label: Metal Heaven
Richard Andersson - The Ultimate Andersson Collection
Toetsenist Richard Andersson zal bij veel symfonische metalfans geen onbekende naam zijn. De beste man maakte immers als furore met uitstekende bands als Time Requiem en Majestic en riep bovendien het geniale project Richard Andersson’s A Space Odyssey in het leven. Zoals de titel al doet vermoeden, hebben we hier niet met een pure soloplaat te doen, maar met een soort compilatie van ouder werk. Het grote verschil is echter dat de nummers allemaal opnieuw zijn ingezongen.

Ik zal maar meteen met de deur in huis vallen: een vooruitgang is dat niet echt te noemen. Want hoewel zanger Göran Edman over een goed en krachtig stemgeluid beschikt, legt hij het toch écht af tegen Nils Patrik Johansson (de man die de zang op de twee Space Odyssey-albums voor zijn rekening nam). Wellicht verklaart dat ook waarom er maar één nummer van het geniale album ‘Embrace the Galaxy’ op deze compilatie staat (‘Emposium’), terwijl opvolger ‘The Astral Episode’ zelfs helemaal genegeerd wordt! Het zijn dus vooral de wat oudere nummers van Majestic en Time Requiem die voorbij komen.

Productioneel gezien klinkt het album bijzonder verzorgd. Met name het razendsnelle keyboardwerk van Andersson heeft een prominente plaats in de eindmix gekregen en de liefhebbers van eindeloos gepiel zullen dan ook verheugd zijn met dit album. Desondanks had de tracklist – zeker gezien het repertoire van Andersson – heel wat beter kunnen zijn en ik ben ervan overtuigd dat Johansson als zanger de plaat naar een nog hoger niveau had kunnen tillen. Al met al een goede kennismaking met een van ’s werelds beste keyboardspelers, maar voor het échte voorwerk raad ik iedereen toch echt Richard Andersson’s A Space Odyssey aan.

Tracklist:
1. Time Requiem (Time Requiem)
2. Confusicus (Majestic)
3. Attar of Roses (Time Requiem)
4. Black Moon Rising (Majestic)
5. Above and Beyond (Time Requiem)
6. Emposium (Space Odyssey)
7. Golden Sea (Majestic)
8. The Rapture of Canaan (Majestic)
9. Visions of New Dawn (Time Requiem)
10. Voodoo Treasure (Majestic)

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 oktober 2005

Richard Andersson - The Ultimate Andersson Collection
Reactie van da -Z- op 19-10-2005 om 14:19u

Ik ben het met deze review eens. Goran Edman is ok als zanger, maar Johansson is sterker en past veel beter bij deze stijl van muziek. Jammer ook dat Andersson de originele zanger van Time Requiem eruit gekieperd heeft en de 3e plaat door dezelfde Goran Edman laat inzingen. Ff een ander punt: deze plaat was meer bedoeld om de wat oudere mummers van Andersson wat meer exposure te geven door het opnieuw te arrangeren en een betere productie te geven. de plaat is geen "best of" maar goeie oude nummers opnieuw gedaan. Blijft desondanks een aanrader!

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.