Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
    12 augustus:
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 74
  • Eric Carr (Kiss)† - 76
  • John Petrucci (Dream Theater) - 59
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 51
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 52

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Miseria - Lost Forever (cds)
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Miseria - Lost Forever (cds)
Dat het Finse Miseria na een bestaan van twee jaar nog steeds geen platendeal op zak heeft mag op z’n minst opmerkelijk genoemd worden. De band heeft tot nu toe twee demo’s en een mcd op haar naam staan en ook al waren er diverse labels die wel brood zagen in het vijftal, tot een deal kwam het nooit. Middels de single ‘Lost Forever’ hoopt men daar verandering in te brengen.

Die single bevat drie nummers, te weten: ‘Lost Forever‘, ‘Bitter Faith’ en ’Cruel Fairytale’. De muziek is het best te vergelijken met bijvoorbeeld Battelore (minus de fantasyteksten). Zangeres/gitarist Virpi Äkkinen heeft een mooi stemgeluid en haar vloeiende zanglijnen zijn zeer aangenaam. Daarnaast beschikt zanger Joni Kantoniemi over een goede grunt én een zeer aangename cleane zang, iets wat je niet zo heel vaak tegenkomt. De nummers zijn allen zeer melodieus en liggen makkelijk in het gehoor. Tenslotte verdient ook de professionele productie een compliment.

Eigenlijk is het enige nadeel van deze band dat het weinig vernieuwend klinkt. Toch is Miseria voor liefhebbers van ’female fronted metal bands’ - laten we het gothic metal noemen - zeker een aanrader, ze doen namelijk niks onder voor de bekendere bands in dit genre. Nu maar wachten op hun eerste full-length cd, waar deze nummers op te horen zullen zijn. En wat die deal betreft, daar hoeven ze zich geen zorgen om te maken, die komt er heus wel.

Tracklist:
1. Lost Forever
2. Bitter Faith
3. Cruel Fairytale

Score: 80 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 9 augustus 2005

Meer Miseria:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.