Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Black Altar - Black Altar
Jaar van release: 2004
Label: Christhunt Productions
Black Altar - Black Altar
Mijn vertrouwen in de mailorder van het Duitse Christhunt Productions heeft een flinke deuk opgelopen sinds ik daar nietsvermoedend twee demo’s van een bandje genaamd Heidensang bestelde. Verwachtend dat ik toch op zijn minst een product van redelijke tot aardige kwaliteit toegestuurd zou krijgen (wie probeert er nu via zijn mailorder slechte releases aan de man te brengen?), stopte ik, nog altijd nietsvermoedend, één van de twee demo’s in mijn cd-speler en de enorme schok die ik toen kreeg, staat nog altijd gegrift in mijn geheugen. In eerste instantie ongeloof en totaal onbegrip dat een band die zichzelf serieus poogt te nemen zó’n ongelooflijke rommel durft op te nemen en te verspreiden, vervolgens verontwaardiging en woede naar de mailorder, die zulke inferieure rommel zonder enige waarschuwing durft te verkopen.

Zoals de bandnaam al doet vermoeden, doet Black Altar weinig tot geen moeite om origineel uit de hoek te komen. Vooral de Noorse grootheden lijken een onuitwisbare indruk achtergelaten te hebben, hoewel het geheel wel iets moderner klinkt dan Darkthrone en co. Dat komt vooral door de rauwe, maar degelijke productie en de groovende gitaarriffs. De zang van Shadow (wat een originele naam weer overigens) neigt af en toe meer richting grunts dan het standaard black metal-gekrijs. De negen nummers op dit schijfje klinken dus al met al zeer behoorlijk, met als uitschieters de knallende nummers Black Metal Terror en In Blood We Trust (de combinatie van een vertrouwen in ‘bloed’ en Poolse black metal zal nogal wat argwaan oproepen, maar voor zover ik weet, heeft deze band niets te maken met nationaal-socialistische idealen). Desondanks springt Black Altar nog nergens écht tussen het gros aan aardige black metalbands uit. Voor de liefhebber zeker geen slechte release, maar er is ook genoeg betere black metal te vinden.

P.S: geïnteresseerden in die twee Heidensang-demo’s mogen me gerust een e-mail sturen.

Tracklist:
1. Intro
2. Black Metal Terror
3. The Accuser
4. Into the Black Surface
5. The Revelation of Scourge
6. In Blood We Trust
7. Fire Ov Immortal Self
8. The Ultimate Antigod Experience
9. Unholy Spell Ov Death
10.Misanthropic Supremacy
11.Outro

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 24 maart 2005

Meer Black Altar:

Black Altar - Black Altar
Reactie van Een_Metalfan op 29-03-2005 om 14:24u

"Mijn vertrouwen in de mailorder van het Duitse Christhunt Productions heeft een flinke deuk opgelopen sinds ik daar nietsvermoedend twee demo’s van een bandje genaamd Heidensang bestelde. Verwachtend dat ik toch op zijn minst een product van redelijke tot aardige kwaliteit toegestuurd zou krijgen (wie probeert er nu via zijn mailorder slechte releases aan de man te brengen?), stopte ik, nog altijd nietsvermoedend, één van de twee demo’s in mijn cd-speler en de enorme schok die ik toen kreeg, staat nog altijd gegrift in mijn geheugen. In eerste instantie ongeloof en totaal onbegrip dat een band die zichzelf serieus poogt te nemen zó’n ongelooflijke rommel durft op te nemen en te verspreiden, vervolgens verontwaardiging en woede naar de mailorder, die zulke inferieure rommel zonder enige waarschuwing durft te verkopen. " Blah, blah, blah, jank. Cry me a river.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.