Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
    14 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Demichron
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Helldorado
  • Suicide Commando en BHPL
Kalender
Vandaag jarig:
  • A.J. Pero (Twisted Sister)† - 67
  • Aki (Concerto Moon) - 46
  • Al Atkins (Judas Priest) - 79
  • Arnd Lorenz (Galloglass) - 56
  • Carl Johan Grimmark (Narnia) - 49
  • Cliff Richard - 86
  • Colin Hodgkinson (Whitesnake) - 81
  • Dan McCafferty (Nazareth)† - 80
  • Daniel Mullback (Sabaton) - 44
  • Heinrich (Decapitated) - 46
  • Jani Wilund (Katra) - 46
  • Jay Ferguson (Sloan) - 58
  • Johnny Goudie (Goudie) - 58
  • Jørn Viggo Lofstad (Pagan’s Mind) - 52
  • Julia Von Krusenstjerna (Mystik) - 29
  • Justin Brannan (Indecision) - 48
  • Justin Hayward (The Moody Blues) - 80
  • Kobra Paige (Kobra And The Lotus) - 38
  • Martin Schmidt (Atrocity) - 55
  • Nils Patrik Johansson (Astral Doors) - 59
  • Paul Matters (AC/DC)† - 74
  • Peter Alcorn (Alestorm) - 40
  • Thomas Dolby - 68
  • Tomasz "Nefastus" Helberg (Belphegor) - 46

Vandaag overleden:
  • Isaiah "Ikey" Owens (The Mars Volta) - 2014
  • Jared Anderson (Hate Eternal) - 2006
  • Paul Matters (AC/DC) - 2020
Review

Alter Bridge - Alter Bridge
Jaar van release: 2026
Label: Napalm Records

 -

Met dit naar zichzelf vernoemde album is Alter Bridge alweer toe aan zijn achtste wapenfeit. Door de plaat simpelweg Alter Bridge te noemen komt de formatie met een statement dat deze plaat alles is wat de groep definieert. Een bewering die treffend is, want alle kenmerken komen ruimschoots aan bod. Dat geldt voor al het positieve, maar ook voor de mindere kant van de medaille.

Het is bijzonder om de evolutie van Alter Bridge te zien. Het erg sterke debuutalbum One Day Remains (2004) zette de toon en lanceerde het geluid van de Amerikaanse formatie: het geschipper tussen hardrock en metal, met daarin nog het charmante, rauwige post-grungerandje van Creed verwerkt. Dat laatstgenoemde is inmiddels wel uit de sound verdwenen en de composities klinken hedendaags voller, vloeiend en ook een stuk steviger.

Ergens is in die evolutie ook een beetje de charme van Alter Bridge verloren gegaan. De unieke muzikale identiteit uit de begindagen, waarbij elke track op de plaat iets eigens had, lijkt tegenwoordig over te gaan in een dichtgetimmerde brei van details die in een vermoeiende overvolle mix nooit helemaal genietbaar is. Hierdoor klinkt de band hedendaags een stuk vlakker en drukker en lijkt de muziek meer op elkaar. Alter Bridge vormt hierop helaas geen uitzondering.

Dat is jammer, want de bandleden kunnen musiceren als de besten en er staan goede nummers op de plaat. Zo zijn Scales Are Falling en de epische afsluiter Slave To Master erg sterk en nemen deze de tijd om op te bouwen en een goede sfeer neer te zetten. Daarbij is in beide een glansrol van gitarist Mark Tremonti te horen. Ook valt het mooie Tested And Able op doordat zowel Myles Kennedy als Tremonti de zang hier op zich nemen en dit voor een fijne afwisseling zorgt. Sowieso laat laatstgenoemde vocaal veel van zich horen op deze plaat.

Een pluspunt bij de genoemde tracks is dat hier ook even gas teruggenomen wordt en er een paar rustpunten ingebouwd zijn. Tracks als Power Down en Playing Aces lijken gemaakt te zijn volgens de blauwdruk die Alter Bridge de laatste jaren hanteert. Snel, melodieus en groots, maar ook te volgebouwd met weinig ruimte om te ademen of ruimte voor een mooie opbouw of climax. Daarnaast zijn bij de productie alle volumeknoppen dusdanig opengeschoven dat het concentreren op de muziek vooral bij de eerste luisterbeurten een vermoeiende opgave is. Zet na het beluisteren van dit album het debuutalbum of Blackbird eens op om het verschil te horen. Deze platen luisteren vele malen prettiger weg en de muziek openbaart zich beter.

Ten opzichte van voorganger Pawns & Kings (2022) klinkt deze plaat wel als een verbetering. Het songmateriaal is over de gehele linie iets sterker en diverser, maar ook dynamischer. Wel missen net als op die plaat de echte uitschieters en zijn de leadsingles ook niet memorabel genoeg. Net te vaak lijkt het of Alter Bridge op de automatische piloot speelt en missen die echte krachtige uitbraken of de emotionele warmte die de grote hits van het viertal kenmerken.

Alter Bridge laat uiteindelijk een dubbel gevoel achter op zijn naar zichzelf vernoemde plaat. De groep is zo getalenteerd, maar lijkt al een aantal albums niet alles uit zichzelf te halen. Op productioneel niveau niet, maar ook qua vakmanschap valt er door alle bandleden meer te behalen. Wellicht mist de focus en aandacht door alle nevenprojecten van de bandleden, want de toekomstige plaat van Myles Kennedy en Slash is inmiddels ook al ingeblikt en Mark Tremonti kennende heeft hij ook al een plaat voor Creed klaarliggen en zijn beide mannen ook nog volop bezig met hun solo-bands. Muzikaal is deze plaat dus nergens slecht en wordt er meer dan genoeg kwaliteit geboden. Fans van de groep (zeker van het latere werk) kunnen gerust tevreden zijn, maar een hoogtepunt in het oeuvre is Alter Bridge helaas niet.

Tracklist:
1. Silent Divide
2. Rue The Day
3. Power Down
4. Trust In Me
5. Disregarded
6. Tested And Able
7. What Lies Within
8. Hang By A Thread
9. Scales Are Falling
10. Playing Aces
11. What Are You Waiting For
12. Slave To Master

Score: 77 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 16 januari 2026

Meer Alter Bridge:

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.