Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 09-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Starr (Vicious Rumors) - 65
  • Dieter Dierks (producent) - 83
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold)† - 45
  • Maciej "Slimak" Starosta (Acid Drinkers) - 55
  • Mark Gallagher (Raven) - 66
  • Mark Osegueda (Death Angel) - 57
  • Patrick Savelkoul (Callenish Circle) - 52
  • Pecu Cinnari (Tarot) - 59
  • Pekka Johansson (Amoral) - 39
  • Rachel Bolan (Skid Row) - 62
  • Séverin Bonneville (Alkemyst) - 48
  • Zoltán "Töfi" Cserfalvi (Ossian) - 56

Vandaag overleden:
  • Brian Connolly (The Sweet) - 1997
  • Ian McDonald (Foreigner) - 2022
Review

Paleface Swiss - The Wilted EP
Jaar van release: 2026
Label: Blood Blast Distribution

 -

Het genre deathcore blijft zichzelf herdefiniëren en plaatst zich ook steeds nadrukkelijker op de voorgrond met grote en succesvolle acts. Slaughter To Prevail drukt zonder concessies te doen het genre al aardig richting de mainstream, terwijl door de orkestrale composities en gelaagdheid van het prachtige Lorna Shore ook mensen onbekend met deathcore langzaam overstag gaan. Het uit Zwitserland afkomstige Paleface Swiss is geen typische deathcore-band, maar begint inmiddels ook qua grootte een formatie te worden waar serieus rekening mee gehouden mag worden.

Het verschil qua geluid met de twee andere bands is echter gigantisch en de enige gemene deler is dat deathcore aan de basis staat. Paleface Swiss heeft zijn sound daarbij flink uitgebouwd met invloeden van beatdown-hardcore, metalcore en nu-metal, waarbij op eerder werk wel heel erg nadrukkelijk geflirt wordt met Slipknot en in mindere mate Korn.

De bleekgezichten uit Zwitserland zijn bijzonder productief. Zo werd begin vorig jaar het album Cursed uitgebracht en kwam in de zomer een uitgebreide versie van deze plaat uit met extra nummers. Inmiddels is er met The Wilted EP nog een nieuwe collectie tracks bij gekomen, waarbij het opvalt dat de formatie steeds diverser voor de dag komt en zijn eigen sound nog niet in beton gegoten is.

Op Cursed werd al duidelijk dat de band niet voor een gat te vangen is en werd er meer gespeeld met tempowisselingen, groove en andere invloeden. Het leverde een gefocuste plaat op die duidelijk een handreiking was naar het grote publiek. Op dat ingeslagen pad gaat de groep verder, al komen de hardcore-invloeden ook veelvuldig terug. Op Withering Flowers wordt hier al flink mee geflirt in de vorm van snedige gitaarriffs en uiteraard komt dit ook terug in de samenwerking met Jesse Barnett van Stick To Your Guns (Instrument Of War).

Muzikaal zijn de vier tracks dik in orde en gevarieerd. Dat is ook de grote kracht van Paleface Swiss. De band klinkt fel en furieus, maar schrijft herkenbare nummers met een eigen smoel die blijven hangen. Wel valt op dat die allesverslindende bruutheid uit de beginperiode iets meer naar de achtergrond verdwijnt en cleane zang een grotere rol heeft gekregen. Nog steeds slaat de groep wild om zich heen, maar het is te hopen dat deze zijn harde gezicht niet te veel verliest in de toekomst en daarbij opgaat in de massa.

Met The Wilted EP komt Paleface Swiss uiteindelijk weer prima voor de dag. De formatie klinkt fris, divers, furieus en bovendien hongerig. Alle vier tracks (intro niet meegerekend) klinken prima en het is begrijpelijk waar de populariteit van het viertal vandaan komt en zolang de band zijn boosheid om kan zetten in deze vurige songs, zal die populariteit alleen nog maar toenemen.

Tracklist:
1. Intro
2. Withering Flower
3. Let Me Sleep
4. Instrument Of War (Feat. Jesse Barnett)
5. Everything Is Fine
Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 14 januari 2026

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.