Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
  • Gutrectomy, Ruins of Perception en Heretix
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksey "Quasar" Makryshev (Below The Sun) - 35
  • Anima Anomalous (Semargl) - 40
  • Annie Golden (The Shirts) - 74
  • Bastiaan Brussaard (Sinister) - 46
  • Burak Güven (Mor Ve Ötesi) - 50
  • David Fefolt (Hawk) - 62
  • Gabriel Langelier (Icewind) - 42
  • Hayley Anderson (Aquilus) - 41
  • Henri "Trollhorn" Sorvali (Moonsorrow) - 47
  • James Delbridge (Lycanthro) - 27
  • Jeff Black (Gatekeeper) - 36
  • Joe Duplantier (Gojira) - 49
  • Jutta Weinhold (Zed Yago) - 78
  • Karl Wallinger (World Party)† - 68
  • Keith Reid (Procol Harum)† - 79
  • Matt Bayles (producent) - 53
  • Matt Harvey (Exhumed) - 50
  • Miguel A. Maciel (Mastifal) - 45
  • Nökkvi (Svartidauđi) - 36
  • Patrick Simmons (The Doobie Brothers) - 77
  • Todd Park Mohr (Big Head Todd And The Monsters) - 60
  • Tom van Oosterwijck (Axamenta) - 47

Vandaag overleden:
  • Glen Buxton (Alice Cooper) - 1997
  • Raphael Ravenscroft (Gerry Rafferty) - 2014
  • Sakurai Atsushi (Buck-Tick) - 2023
  • Son House - 1988
Review

Skroetbalg - Geen Toeval
Jaar van release: 2024
Label: Suburban Records

 -

Al een aantal jaar maakt Skroetbalg vooral in het noorden van het land de podia onveilig. Dat doen de mannen met onvervalste, snedige punkrock met een grote link naar Motörhead en ze zingen ook nog in het Drents. Na een aantal kleinere releases is het nu tijd voor een volwaardige langspeler. Hierop laat de band goed horen wat deze in huis heeft. Met kwaliteiten die lijken op het dichterstalent van Daniël Lohues, de gevoelige blueskant van Cuby And The Blizzards, het beukende karakter van Icons Of Brutality en de snelheid van Massive Assault laat Skroetbalg horen bijna het beste exportproduct ooit uit Drenthe te zijn...Bijna.

Skroetbalg neemt zichzelf niet al te serieus en gelukkig hoef je Geen Toeval ook niet heel serieus te nemen. De mannen raggen er lekker op los en schrijven nummers met een herkenbare knipoog. Vooral mensen uit de omgeving zullen veel plezier hebben aan het werk en zich kunnen herkennen in sommige teksten. Zo kent iedereen in de grensstreek bij Duitsland het biermerk Beck's wel en heeft Skroetbalg het gerstenat nu voorzien van zijn eigen lijflied. Winkelketen Action krijgt ook zo'n soort benadering, al zullen ze op het hoofdkantoor daar Rommel Van De Action niet met heel veel plezier afspelen.

Dat zijn dan waarschijnlijk ook de enige mensen die weinig lol zullen beleven aan deze langspeler, want het schijfje staat vol met lekkere oorwormen en droge, spitsvondige teksten. Ook muzikaal klinkt het lekker. Het is allemaal niet te moeilijk, maar vooral effectief. Zo zijn Harder Dan Oen Metalband en Altied Kwoad heerlijk snelle beukers en krijgt de formatie in laatstgenoemde zelfs nog ondersteuning van Marco Roelofs (Heideroosjes). Het grappige Week Op De Bank behoort echter samen met Rommel Van De Action tot de hoogtepunten. Hierin valt het tekstueel en muzikaal het beste samen.

Met Geen Toeval heeft Skroetbalg een prima album om de podia mee onveilig te maken. Het is nergens hoogstaand, maar over de gehele linie is het allemaal zeer vermakelijk. Door het zingen in dialect zal het grootste succes vooral in het noorden van het land plaatsvinden, maar ook wie minder bekend is met de Drentse taal kan goed genieten van het album. Onbekend maakt onbemind, maar Skroetbalg is uiterst uitnodigend. Niet voor niets is hun slogan: Welkom in Drenthe, godverdomme! Geef Geen Toeval dus gerust een kans.

Tracklist:
1. Punkrock Is Terug
2. Geen Toeval
3. Rommel Van De Action
4. Harder Dan Oen Metalband
5. Altied Kwoad
6. Week Op De Bank
7. Last Van De Bek
8. Beck's
9. Snipperdagen Op
10. Kortste End
11. Stoepie
12. Belinda Groen
13. Verborgen Bonustrack

Score: 78 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 22 november 2024

Zoeken
    17 oktober:
  • Age Of Ruin - Nothingman
  • Battle Beast - Steelbound
  • Biohazard - Divided We Fall
  • Coroner - Dissonance Theory
  • Czart - Czarty Polskie
  • Dysylumn - Abstraction
  • Grailknights - Perception
  • Human Fortress - Stronghold
  • Irreparable - The Fate Of All Life
  • Sabaton - Legends
  • Void Of Sleep - The Abyss Into Which We All Have To Stare
  • 20 oktober:
  • Thaumaturgy - Pestilential Hymns
  • 24 oktober:
  • Conjurer - Unself
  • Doro - Warriors Of The Sea
  • Elettra Storm - Evertale
  • Leprous - An Evening Of Atonement
  • Mark Bogert - Antiquity Neon
  • Psychonaut - Word Maker
  • Them - Psychedelic Enigma
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.