Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

The Dirty Denims - Party On!
Jaar van release: 2024
Label: Handclap Records

 -

Al vanaf de eerste gitaaraanslagen van de titeltrack van het vierde album Party On! van The Dirty Denims weet je wat voor vlees je in de kuip hebt. Het Brabantse kwartet maakt al sinds 2006 onvervalste rockmuziek in het straatje van AC/DC, Motörhead, Joan Jett en Pat Benatar. Meer eigentijdse equivalenten zijn Airbourne en Thundermother. Het gezelschap dat dus flink put uit rock-, punk- en powerpopinvloeden uit de jaren zeventig en tachtig omschrijft zijn muziek zelf treffend als happy hardrock.

De tien nieuwe nummers zijn in lijn met wat we eerder van het viertal hebben gehoord en volgen op de langspeler Ready, Steady, Go! uit 2020. Qua geluid en productie is er weinig veranderd en dat is maar goed ook, want het klonk al prima. De instrumentatie (Jeroen Teunis op gitaar, Mirjam Sieben op gitaar, Sebastiaan Verhoeven op bas en Suzanne Driessen op drums) is warm en bomvol leven en de vocalen van Mirjam Sieben klinken enthousiast en soms wat scherp. De meeste songs bruisen van de energie en hebben een aanstekelijke groove.

Origineel wordt het niet, maat dat is geen bezwaar met muziek uit een genre dat nooit verveelt. Hoogtepunten zijn de titelsong, I Want It Now!, Hell Of A Night en het iets tragere Devil In Me. In laatstgenoemde zijn het vooral de langere, instrumentale passages die bekoren. Het Motörhead-achtige I Want It Now! had wat vuiler gemogen om meer in lijn met dat grote voorbeeld te zijn. In het afsluitende Why Do I Wake Up In The Middle Of The Night? klinkt Benatar's Hit Me With Your Best Shot als inspiratiebron door.

Er valt weinig aan te merken op de muziek van The Dirty Denims. De ene melodie ligt beter dan de andere. Op de algehele kwaliteit valt echter weinig af te dingen. De band is behoorlijk constant en vermaakt wederom uitstekend. De titel van de plaat vat de conclusie goed samen: Party On!

Tracklist:
1. Party On!
2. Victory
3. Guestlist
4. We Won't Stop
5. Devil In Me
6. Come On
7. Hell Of A Night
8. Too Loud, Too Old
9. I Want It Now!
10. Why Do I Wake Up In The Middle Of The Night?

Score: 77 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 13 mei 2024

Meer The Dirty Denims:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.