Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksandr Oleynikov (Kalevala) - 39
  • Benjamin "Matthew Greywolf" Buss (Powerwolf) - 48
  • Bobbie Brown (model) - 56
  • Chargeeeeee... (Metal Clone X) - 52
  • Damian Kulash (OK Go) - 50
  • Dave Hope (Kansas) - 76
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service)† - 88
  • Elin Overskott (Dismal Euphony)† - 46
  • Gábor Dudás (Reason) - 46
  • John Cougar Mellencamp - 74
  • Kevin Butler (Thy Art Is Murder) - 36
  • Kevin Godley (10CC) - 80
  • Lockett Pundt (Deerhunter) - 43
  • Marc Storace (Krokus) - 74
  • Matthias Lange (Metalium) - 61
  • Mike Shipley (producent)† - 69
  • Neil Halstead (Slowdive) - 55
  • Olivier Vaillancourt-Girard (The Lightbringer) - 45
  • Peter "Pegas" Hlaváč (Krabathor) - 51
  • Sam Brown - 61
  • Sander Zoer (Delain) - 46
  • Scott Carino (Death) - 56
  • Spike Cassidy (D.R.I.) - 64
  • Thom Yorke (Radiohead) - 57
  • Tico Torres (Bon Jovi) - 72

Vandaag overleden:
  • Edgar Allan Poe (auteur) - 1849
  • Hans van Hemert (producent) - 2024
  • Jack Ponti (Surgin’) - 2024
  • Jim Sadist (Nunslaughter) - 2015
  • Olivier "Morty" Putz (Orion's Night) - 2016
  • T Lavitz (Dixie Dregs) - 2010
Review

Everdome - Tales Beyond Oblivion
Jaar van release: 2004
Label: HeavenCross Records
Everdome - Tales Beyond Oblivion
Jaja, 2004 wordt hét jaar van de Grieken. Na de prachtige overwinning van het Grieks voetbalelftal in Portugal, barst binnenkort de Olympische Spelen ouderwets los in de prachtige havenstad Athene. En nu krijg ik nog een excellent totaal onbekend powermetalalbum van Grieks origine opgestuurd! Dit debuut van Everdome kwam in 2002 al uit als een volledige demo en is nu voor het eerst officieel uitgekomen op het Spaanse HeavenCross Records.

Yeah! Everdome weet hoe ze een goede plaat in elkaar moet steken. Ze verweven dezelfde thema’s en riffs in alle nummers en dat zorgt ervoor dat het geheel zo coherent klinkt dat je na één eerste luisterbeurt dit album helemaal geweldig vindt. Alles klinkt zo logisch en doordacht zodat je direct door hebt dat dit muzikanten zijn die nagedacht hebben over dit ’Tales beyond oblivion’. De combinatie van standaard powermetal (‘The crown’) met progressieve elementen (‘Beyond the shores of logic’) en af en toe Nevermore-achtige zang klinkt als een klok. En op een of andere manier klinkt deze plaat ook erg Manowar-achtig stoer door de achterliggende keyboardsfeergeluiden en af en toe doet de bombastische sound ook denken aan Rhapsody (‘Secrets of the ocean’). Muzikaal zit heel de plaat ook dichtgemetseld met allerlei riffs, solo’s, keyboardlagen, koorzang, akoestisch gitaarpartijen en opvallende baslijntjes. En als dan nog af en toe nog een ouderwetse Jon ‘Iced Earth’ Schaffer riff (waarom schrijft hij eigenlijk niet meer van die krachtige ‘Night of The Stormrider’-achtige powerriffs?) voorbijkomt in bijvoorbeeld ‘Fairyland’ dan ben ik volledig overtuigd: dit is de beste powermetalplaat die ik in 2004 ben tegengekomen.

Een prachtige plaat waarbij er eigenlijk geen echte minpunten te vinden zijn, die knalt van begin tot einde. En eindelijk weer eens een powermetalalbum zonder een kleffe nietszeggende ballade! Hulde! Jammer genoeg zijn er drie leden (waaronder de zanger) uit de band vertrokken, maar inmiddels zouden er nieuwe leden vast in dienst genomen zijn en zou de band aan nieuw materiaal werken. Ik ben erg benieuwd of onze Griekse medemensen dit jaar nog van die grote verrassingen zullen afleveren als een EK-titel en dit geweldige ‘Tales beyond oblivion’.

Tracklist:
1. Oblivion
2. The crown
3. Wanderer of legendary fields
4. Beyond the shores of logic
5. Darkness lives within
6. The passage
7. Secrets of the ocean
8. Fairyland
9. Divine tragedy
10. Armageddon

Score: 86 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 26 juli 2004

Meer Everdome:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.