Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Review

Skyclad - A Semblance of Normality
Jaar van release: 2004
Label: Demolition Records
Skyclad - A Semblance of Normality
Aangezien er op dit e-zine geen cd-besprekingen of andere informatie over deze gerenommeerde band te vinden is, zal ik de geschiedenis van Skyclad in deze eerste paragraaf eens heel kort neerschrijven. Veertien jaar geleden begon de geschiedenis van deze band op een plaats waar alle bands horen te worden opgericht: op café. De groep werd opgericht door Martin Walkyier (voorheen ook bekend van de cultthrashband Sabbat), Graeme English en Steve Ramsey. De folkmetal was geboren en de rol van de viool was nog nooit zo nadrukkelijk aanwezig geweest in een metalband. Tussen het uitstekende debuut ‘Wayword Sons Of Mother Earth’ (1991) en het goede ‘Folkemon' (2000) verschenen er een hele zooi cd’s die nog steeds erg vermakelijk zijn. ‘Prince Of The Poverty Line’ (1994) is nog steeds mijn persoonlijke favoriet. In 2001 verliet Walkyier de band omdat hij gefrustreerd en teleurgesteld was in de muziekwereld (lees: platenmaatschappijen rijven het geld binnen en artiesten krijgen veel te weinig loon naar werken). Er kwam gelukkig een goede opvolger genaamd Kevin Ridley (vocalist, gitarist en toetsenist).

Ik heb erg uitgekeken naar dit ‘A semblance of normality’ om twee redenen. De eerste reden was om uit te maken voor mezelf of Kevin Ridley zijn voorganger kan doen vergeten. De tweede reden was omdat ik benieuwd was hoe Skyclad anno 2004 zou klinken (zeker omdat er tegenwoordig veel folkmetalbandjes zijn, dus het is ook een verrassing om te horen of old good Skyclad nog altijd de grootste is of dat de band qua niveau ondertussen gepasseerd is).

Het eerste wat opvalt aan deze nieuwe plaat is de stijl en de klank van het geheel. De gitaren zijn niet in het standaard E gestemd maar in het stevigere D, en dat zorgt ervoor dat heel het album een stuk zwaarder klinkt. Misschien is dit ‘A semblance of normality’ wel het meest metalgerichte album van de heren tot nu toe. Het geheel klinkt niet alleen zwaarder maar ook voller, en daar zit het ‘The Royal Philharmonic Orchestra’ voor een groot deel tussen. De muziekpartijen van dat orkest worden niet gebruikt als basis voor de nummers maar vormen een mooie aanvulling; het zit als het ware verweven doorheen de zware riffs. 95 procent van de muziek is ook lekker uptempo en de refreinen blijven lekker hangen.

Tekstueel zit ook alles snor. Van politieke geëngageerde teksten (‘A good day to bury bad news’ en ‘The parliament of fools’) tot vrolijke feestteksten (‘Anotherdrinkingsong’) tot geadapteerde oude Engelse teksten (‘Ten little kingdoms’).

Na de eerst twee luisterbeurten was ik wat teleurgesteld in dit ‘A semblance of normality’ maar dat gevoel is volledig verdwenen en nu (lees: een vijftal luisterbeurten verder) beschouw ik dit nieuwe album tot de beste albums van de op zich al interessante Skyclad discografie. Waarom? Luister maar bijvoorbeeld eens naar ‘Do they mean us’, ‘A survival campaign’ of ‘The parliament of fools’!

Tracklist:
1. Intro (Pipes Solo)
2. Do they mean us ?
3. A good day to bury bad news
4. Anotherdrinkingsong
5. A survival campaign
6. The song of no-involvement
7. The parliament of fools
8. Ten little kingdoms
9. Like..A Ballad for the Disenchanted
10. Lightening the load
11. NTRWB
12. Hybrid blues
13. Outro (The dissolution of parliament)

Score: 87 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 juli 2004

Skyclad - A Semblance of Normality
Reactie van The Clansman op 22-07-2004 om 11:18u
Score: 85 / 100

Nette review Kristof! Ik heb het schijfje nu een aantal keer meer beluisterd, en ik moet het met je eens zijn! (Daarnaast een redelijk nouwkeurige geschiedenis) Top!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.