Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Ugly Kid Joe - Rad Wings Of Destiny
Jaar van release: 2022
Label: Metalville Records

 -

Ugly Kid Joe maakt na een lange afwezigheid in 2015 een prima terugkeer met Uglier Than They Used Ta Be. Inmiddels zijn we zeven jaar verder en kunnen we met de nieuwe plaat Rad Wings Of Destiny bijna spreken van een nieuwe comeback. Met de hoes en de albumtitel (uiteraard een knipoog naar de Judas Priest-klassieker Sad Wings Of Destiny) komt de band nog steeds wat puberaal voor de dag, maar de nieuwe songs laten een volwassener versie van Ugly Kid Joe horen.

Wie de hard-/funkrockband kent van nummers als Everything About You en Neighbor weet dat de Californiërs zichzelf niet te serieus nemen en dat de liedjes vooral erg vermakelijk zijn. Toch zijn er op elk album wel enkele pareltjes te vinden. Liedjes die gewoon goed in elkaar steken. Nu de heren wat ouder zijn, is de toon serieuzer en komt het liedje centraler te staan.

Op Rad Wings Of Destiny zijn de rechttoe rechtaan rocknummers dan ook minder talrijk. Eigenlijk zijn That Ain’t Livin’ en Failure de enige uptempo rocksongs, waarbij eerstgenoemde een groot AC/DC-gehalte heeft. Failure is vooral een mooie meezinger met een lekkere flow. Het merendeel van de liedjes is midtempo. Toch blijken dat juist de interessante songs te zijn. De akoestisch georiënteerde tracks Everything’s Changing en Kill The Pain op de eerste helft van de plaat zijn positieve uitschieters.

Met The Kinks-cover Lola precies halverwege schiet de band niet veel op. Toegegeven, de cover is goed gedaan en past bij de humor van Ugly Kid Joe, maar de vertolking blijft toch wat veilig dicht bij het origineel. De melodische afsluiter Long Road doet het dan stukken beter. Met wederom een heerlijke flow en een sterk, pakkend refrein laat de groep horen dat de kracht tegenwoordig ligt bij de serieuzere tracks.

Of Rad Wings Of Destiny wat voor je is, hangt af van je verwachtingen. Hoop je op een stevige rockplaat, dan ligt teleurstelling op de loer. Ugly Kid Joe klinkt anno 2022 wat ingetogen en serieuzer. Dat is even wennen, maar gelukkig levert ook dit album weer enkele mooie liedjes op.

Tracklist:
1. That Ain’t Livin‘
2. Not Like The Other
3. Everything’s Changing
4. Kill The Pain
5. Lola (The Kinks-cover)
6. Dead Friends Play
7. Up In The City
8. Drinkin’ And Drivin’
9. Failure
10. Long Road

Score: 76 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 1 november 2022

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.