Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Geen concerten bekend voor 03-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bert Jansch (The Pentangle)† - 82
  • Glenn Evans (Nuclear Assault) - 63
  • John Barry (componist)† - 92
  • Michel Canavaggia (Your Shapeless Beauty) - 48
  • Mick Thomson (Slipknot) - 52
  • Phil Kettner (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Stefan Horn (Behind The Scenery) - 48
  • Steven Wilson (Porcupine Tree) - 58
  • Tim McIlrath (Rise Against) - 46

Vandaag overleden:
  • Quincy Jones (producent) - 2024
Review

Blood Incantation - Timewave Zero
Jaar van release: 2022
Label: Century Media Records

 -

Op 26 februari speelt Blood Incantation in het Gothic Theatre in Englewood (Californië). Dat wordt een bijzondere avond. Niet alleen omdat de show seated is, maar ook omdat daar de première van Timewave Zero plaatsvindt, een ep met twee nummers van twintig minuten.

Timewave Zero bestaat louter uit ambient synth. Het is veertig minuten lang relaxen en wegdromen bij de rustgevende klanken. De Amerikaanse band heeft in het verleden al vaker laten horen zich niet te beperken tot old school death metal (hoewel de bandnaam juist een cliche-aanpak doet vermoeden). Luister maar eens naar Inner Paths (To Outer Space) op Blood Incantations meest recente album Hidden History Of The Human Race (2019).

Wie zich wat verder verdiept heeft in de projecten van de bandleden, weet dat gitarist/zanger Paul Riedl de man is achter het project Hoverkraft. Onder die naam brengt hij muziek uit die hij maakt op verschillende analoge synthesizers. Datzelfde doet hij nu onder de noemer van Blood Incantation. Timewave Zero. Daarop gaat het er nog ruimtelijker en atmosferischer aan toe dan bij Hoverkraft. Geen percussie, geen elektronische drums, alleen verschillende soorten synthesizers. Je waant je als het ware in de ruimte, in het oneindige. Je zweeft en ontdekt.

De volgorde waarin je de tracks beluistert, maakt eigenlijk niet veel uit. Beide composities sluiten goed op elkaar aan. Io begint doomy, voordat na ruim drie minuten zich ruimtelijke geluiden aandienen. Pas na zeven en een halve minuut komt er een melodielijn. Voordat deze track aan het einde steeds rustiger en minimalistischer wordt, krijgen we een lange, experimentele, psychedelische, gelaagde sectie. Ea begint met een melodielijn die zeven minuten duurt, zonder een seconde te vervelen. Na drie minuten ambient noise, die als overgang dienen naar de volgende passage, horen we op 10.00 een moog en getokkel op een semi-akoestische gitaar. Na weer drie minuten verdwijnt het gitaarspel en zijn het de synthakkoorden die overblijven en gezelschap krijgen van spacey geluiden. De laatste minuten zijn donkerder met doomy synthpartijen.

Timewave Zero is ideaal om in planetariums als thema- of achtergrondmuziek te dienen, maar ook als je daar niet bent en je wilt even verdwijnen in het oneindige, dan is dit schijfje een prima middel om je in de ruimte te wanen. Knap hoe de Amerikanen de muziek veertig minuten boeiend kunnen houden. En als je er geen genoeg van kunt krijgen, koop dan de gelimiteerde dubbel-cd-digipak (met een extra track en een dvd met visuals van Wayne Joyner). Waarom Timewave Zero onder de naam Blood Incantation uit wordt gebracht, wordt wellicht binnenkort nog uitgelegd.

Tracklist:
1. Io
2. Ea
3. Chronophagia*

* bonustrack op gelimiteerde dubbel-cd-digipak

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 27 februari 2022

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.