Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
Geen concerten bekend voor 27-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Bown (Status Quo) - 80
  • Björn Mankner (fotograaf) - 53
  • Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
  • Jörg Michael (Stratovarius) - 63
  • Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
  • Michael Beinhorn (producent) - 66
  • Phil Chess (Chess Records)† - 105
  • Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
  • Renato Russo (Legião Urbana)† - 66

Vandaag overleden:
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
  • Rolf Kempf (songwriter) - 2025
Review

Aphrodite - Orgasmic Glory
Jaar van release: 2021
Label: Fighter Records
Aphrodite - Orgasmic Glory
De Canadese speedmetalband Aphrodite laat er geen gras over groeien. Iets meer dan anderhalf jaar na het debuutalbum Lust And War (2019) ligt de opvolger Orgasmic Glory in de schappen. Over de vorige plaat was ik niet bijster enthousiast. Hoewel de rammelende en opgefokte speed metal muzikaal gezien nog best lekker klinkt, is zangeres Tanza Speed de zwakke schakel. Zij zingt namelijk als een sirene. Helaas niet in de mythologische zin van het woord – als de in door Homerus beschreven halfgodinnen die hun toehoorders verleidden – maar vooral in letterlijke zin. Speed klinkt in de hoge uithalen als een alarm dat afgaat. Haar valse gekrakeel kan de sterkste ruiten doen breken.

Aangezien Speed nog altijd van de partij is op Orgasmic Glory, zijn mijn verwachtingen niet bepaald hooggespannen. En inderdaad: qua vocalen is ook deze tweede plaat van het drietal ondermaats. Gelukkig beroept de zangeres zich voor het merendeel van het album op een monotoon soort nasaal geneuzel, dat weliswaar verre van overtuigend klinkt, maar in ieder geval de oren niet doet bloeden. De werkelijk hemeltergend valse uithalen in Europa laten we dan maar even buiten beschouwing. Er zijn middeleeuwse martelwerktuigen die minder pijnlijk zijn!

De slappe zang is ontzettend jammer, want muzikaal gezien klinkt Orgasmic Glory eigenlijk behoorlijk lekker. De band grossiert in opzwepende, snedige riffs, met af en toe een fijne solo, dat alles gebracht in een buitengewoon energiek en jachtig tempo. Met name de tracks Troy Is Burning, Dance Wild And Free en Herakles, War Cry klinken prima. Aphrodite vindt het wiel niet opnieuw uit, maar compenseert het gebrek aan originaliteit met geestdrift en enthousiasme. De composities zijn ook beter dan op het debuut.

Orgasmic Glory zal zeker niet als legendarisch de geschiedenisboeken ingaan, maar door het ongebreidelde enthousiasme van het gezelschap ben je als luisteraar geneigd om door de beperkingen heen te luisteren. Vooral live zal dit best goed kunnen werken, zeker in een obscuur zaaltje laat in de nacht, als de zintuigen al wat verdoofd zijn.

Tracklist:
1. Troy Is Burning
2. Dance Wild And Free
3. Chariots Of The Sun
4. Meadows Of Asphodel
5. Blood Of Aphrodite
6. Europa
7. Herakles, War Cry
8. Children Of Night

Score: 67 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 september 2021

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.