Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Angelus Apatrida - Angelus Apatrida
Jaar van release: 2021
Label: Century Media Records

Angelus Apatrida - Angelus Apatrida

2021 is een jubileumjaar voor Angelus Apatrida. Het is precies twintig jaar geleden dat de Spaanse thrashformatie werd opgericht. Vanwege de wereldwijde crisis kan dat niet met wervelende shows gevierd worden. De geplande ep is derhalve een volledig album geworden. Angelus Apatrida is de zevende full-length van de band uit Albacete, waarvan de bezitting sinds de oprichting ongewijzigd is. Na een dappere poging om een iets breder geluid te laten horen met Hidden Evolution (2015), keerde het viertal met Cabaret De La Guillotine (2018) terug naar de basis. Die lijn wordt met de nieuweling doorgezet.

De bezetting en de werkwijze zijn ongewijzigd, maar toch is er voor het eerst in twintig jaar een verandering doorgevoerd. De gitaren zijn lager gestemd (drop D) voor een krachtige, diepe sound. Die zwaardere sound in combinatie met furieuze teksten en de brute vocalen van Guillermo Izquierdo staan garant voor pure woede. Om die intensiteit volledig tot zijn recht te laten komen, is de plaat gemixt en gemasterd door Christopher "Zeuss" Harris (Rob Zombie, Overkill, Hatebreed). Het resultaat is verpletterend. Angelus Apatrida is nooit echt door politiek gedreven, maar de situatie in Spanje brengt daar nu verandering in. Alle teksten hebben betrekking op de problemen waar de bevolking, los van de pandemie, mee te kampen heeft: Vechtende politici, racisme, fascisme en homofobie. Uiteindelijk gaat het niet om politiek, maar om mensenrechten.

Het is toch prachtig dat je frustratie en woede in een creatief proces kunt omzetten naar een plaat waar de fans enorm blij van worden? Luister bijvoorbeeld naar The Age Of Desinformation, We Stand Alone of Childhood's End. Hoe agressiever de thrash, hoe vrolijker ik word. Dat is altijd al zo geweest. Vanaf het prille begin ben ik verknocht aan dit genre. Ouderwets goede Bay Area-thrash overheerst op deze plaat en natuurlijk zijn er vergelijkingen te trekken met de grote namen die de jaren tachtig domineerden. Zo doen de groovende passages, die zorgen voor voldoende variatie, denken aan Pantera. En ja, je hoort Metallica, Megadeth, Slayer, Kreator en nog een heel lijstje andere bands terug. Met thrash verdien je geen prijs voor originaliteit. Dat hoeft ook niet, mits je de muziekstijl tot in de puntjes beheerst. En juist dat kenmerkt Angelus Apatrida.

Angelus Apatrida is gesmeed in onrust. Een verplettende, agressieve thrasher waarmee de band opnieuw bewijst tot de kopgroep van het genre te behoren. Ondermaatse nummers vind je niet op deze plaat. Vlijmscherpe riffs, een lekker dreunende ritmesectie, een goede balans tussen melodie en agressie, goede songstructuren en dat alles gecombineerd met een perfecte sound. Mijn indruk is dat de band na twintig jaar nog altijd onderschat wordt en ondergewaardeerd is, ondanks dat deze al meer dan tien jaar bij Century Media zit. De voorganger Cabaret De La Guillotine benoemde ik twee jaar geleden tot de betere thrashplaten van de laatste jaren. Angelus Apatrida overtreft die plaat op alle fronten.

Tracklist:
1. Indoctrinate
2. Bleed The Crown
3. The Age Of Disinformation
4. Rise Or Fall
5. Childhood’s End
6. Disposable Liberty
7. We Stand Alone
8. Through The Glass
9. Empire Of Shame
10. Into The Well

Score: 90 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 8 februari 2021

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.