Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
  • 3 november:
  • Carpenter Brut, Health en Vowws
  • Nicko McBrain
  • Puscifer en Dave Hill
  • 4 november:
  • Shinedown en Those Damn Crows
  • The Obsessed en Svetlost
  • 5 november:
  • Any Given Day
  • Hippotraktor
  • Kamelot, Exit Eden en Temperance
  • Sorcery, Cutthroat en Damnation
Geen concerten bekend voor 30-11-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Slade (AC/DC) - 80
  • Daniel Zimmermann (Gamma Ray) - 60
  • Dario D'Alessandro (Thy Majestie) - 52
  • Gavin Rossdale (Bush) - 61
  • Grace Slick (Jefferson Airplane) - 87
  • Joe Berlinger (regisseur) - 65
  • Johnny Gordon (Viuda Negra) - 52
  • Jus Oborn (Electric Wizard) - 55
  • Martin Henriksson (Dark Tranquillity) - 52
  • Maurizio Malta (Thy Majestie) - 49
  • Waldemar Sorychta (Grip Inc.) - 59

Vandaag overleden:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo) - 2006
  • Mihai Alexandru (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Vlad Telea (Goodbye To Gravity) - 2015
Review

Fluisteraars - Dromers
Jaar van release: 2014
Label: Eisenwald
Fluisteraars - Dromers
Het eerder dit jaar verschenen Bloem, de derde full-length van het Nederlandse blackmetalgezelschap Fluisteraars, kan hoogstwaarschijnlijk de boeken in als het doorbraakalbum van deze Gelderse band. De plaat kan – terecht – op wereldwijde lof rekenen voor de manier waarop uitgesponnen, atmosferische black metal (Drudkh, Agalloch) gecombineerd wordt met conceptuele verdieping, aanvullende instrumentatie en originele, avantgardistische invloeden (Laster). Dikke kans dat Bloem aan het eind van 2020 ook hoog in mijn jaarlijst te vinden zal zijn.

De recente release van Bloem biedt ook een mooie kans om eens terug te blikken op de begindagen van Fluisteraars, toen het gezelschap rondom gitarist/bassist en drummer Mink Koops (Galg, Knoest, Nusquama, Solar Temple, Bong Breaker) nog nauwelijks bekendheid genoot. Het debuutalbum Dromers verschijnt in 2014 nog oorspronkelijk op cassette (gelimiteerd tot honderd eenheden) en op vinyl. Een jaar later krijgt het album een verdiende re-release op cd via Eisenwald Records. Met drie zeer uitgesponnen tracks – waarvan de langste zestien minuten klokt – is de sound die Fluisteraars hier ten gehore brengt veel monotoner en primitiever dan op het rijkere, gelaagdere Bloem.

Toch is de kwaliteit al onmiskenbaar aanwezig. Sterker nog: ondanks de minder innovatieve insteek doet de muziek van Fluisteraars op Dromers zeker niet onder voor de laatste full-length. Zo sleept de fantastische opener De Doornen de luisteraar direct mee dankzij de epische, repetitieve openingsriff. Na enkele minuten volgt een fraaie vertraging naar een wat introverter gedeelte, met ruimte voor akoestisch gitaarwerk en sombere, Burzumiaanse melodielijnen. De uitgestrekte, meanderende, instrumentale gedeeltes waar Fluisteraars zich regelmatig op beroept, werken bovendien zeer sfeerverhogend. Een waar pareltje!

Met het tien minuten durende Kuddedier volgt nog zo’n uitgesponnen track. Het nummer is opgebouwd rond slepende, melancholische riffs die in sterke mate aan Drudkh (ten tijde van Forgotten Legends en Autumn Aurora) doen denken. De herhaling lijkt hier op de loer te liggen, want het monotone tempo wordt slechts halverwege kort onderbroken door een klein intermezzo met achtergrondeffecten, maar het knappe aan de track – en aan dit album als geheel – is dat de gitaristen perfect lijken aan te voelen hoe lang ze hun repetitieve riffs moeten laten doorgaan om maximaal effect te sorteren. De riffs en drumtempo’s worden lang genoeg herhaald om de luisteraar te hypnotiseren, maar niet zo lang dat het materiaal eentonig wordt.

Het mag duidelijk zijn: Dromers is nog steeds de moeite van het opsporen waard. De plaat kan zich meten met het eerste werk van Drudkh en dat is toch wel een compliment, want de hierboven genoemde platen verdienen het predicaat ‘klassieker’. Indien Fluisteraars het niveau van De Doornen zou weten door te trekken, zou dat predicaat ook op deze langspeler van toepassing zijn. De twee overige tracks zijn weliswaar iets minder magistraal, maar laten toch ook onmiskenbaar horen wat dit gezelschap in zijn mars heeft.

Tracklist:
1. De Doornen
2. Kuddedier
3. Wortels Van Angst

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 8 oktober 2020

Zoeken
    30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
  • 4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.