-
27 maart:
- Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
- Halve finale Metal Battle
Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
28 maart: - At The Mountain en A Life Aligned
- Drachten Darkness
- Grindhoven
- Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
- Stay Hungry, Massattack en Indulgence 29 maart:
- Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony 2 april:
- Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
- Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
- Stoned Jesus en Wheel
- Andy Bown (Status Quo) - 80
- Björn Mankner (fotograaf) - 53
- Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
- Jörg Michael (Stratovarius) - 63
- Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
- Michael Beinhorn (producent) - 66
- Phil Chess (Chess Records)† - 105
- Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
- Renato Russo (Legião Urbana)† - 66
- Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
- Rolf Kempf (songwriter) - 2025

Liefhebbers van dromerige, sfeervolle black metal kunnen het hart weer ophalen. Dit album bevat prachtige melodieën die je in een andere wereld doen wanen. Hetzelfde wereldje waar Wolves In The Throne Room je naartoe kan brengen, maar dan in het grauwe, regenachtige Nederland, met hier en daar het risico op natte sokken. Melodieuze gitaarriffs worden gedragen op een beekje van hypnotiserende baspartijen, met soms subtiele toetsenpartijen op de achtergrond. Ook gaan de heren spaarzaam om met de zang, waardoor de instrumentatie de ruimte krijgt die het verdient. Soms laat deze band me met weemoed terugdenken aan Burzum. Wat ook bijzonder fijn is, is dat het album een prima productie heeft. Alles wat je zou moeten horen, hoor je ook.
Natuurlijk is dit black metal met alle tradities erin, en natuurlijk is alles al duizend keer gedaan, maar de saus die deze fluisterheren eroverheen gooien, doet werkelijk wonderen. Dit album is een absolute aanrader voor liefhebbers van Drudkh, Wolves In The Throne Room en wellicht het pittige Throne Of Katarsis. Ik zou zeggen, aanschaffen en de eerste luisterbeurt geven wanneer je een kater hebt en niet meer kan slapen. Je zult zien dat je je daarna nog exact hetzelfde voelt, maar je hebt je tijd nuttig besteed.
Tracklist:
1. De Laatste Verademing
2. Angstvrees
3. Stille Wateren
4. Alles Dat Niets Omvat
Score: 70 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 28 augustus 2015
- Facebook pagina
- Concert: Fluisteraars op Samhain festival 2024 (2024)
- Review: Bloem
- Review: Dromers
- Review: Gegrepen Door De Geest Der Zielsontluiking
Fluisteraars - Luwte
Reactie van Triest op 28-08-2015 om 20:44u
Allemaal zeer positief en dan toch maar een 7 geven. Waarom niet een hogere waardering?
Fluisteraars - Luwte
Reactie van jt op 28-08-2015 om 21:37u
Score: 81 / 100
Net als Triest, kan ook ik de score maar moeilijk bij de review plaatsen. jt doet er een emmertje bij, 81 verdiende punten. En bekijk de 19 ontbrekende gewoon als een aanmoediging voor meer van dit spul.
-
27 maart:
- Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
- Anneke van Giersbergen - La Mort
- Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
- Black Label Society - Engines Of Demolition
- Cryptworm - Infectious Pathological Waste
- Deadnate - Mosaic
- Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
- Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
- Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
- Hellripper - Conorach
- Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
- Lion’s Share - Inferno
- Myrath - Wilderness Of Mirrors
- Overruled - Ritual Of Rebirth
- The Oldest House - The Art Of Abysswalking
- Threat Signal - Revelations
- Total Maniac - Love Overdrive
- Varmia - Lauks
- Winterfylleth - The Unyielding Season
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.



