Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Suicidal Angels - Years Of Aggression
Jaar van release: 2019
Label: NoiseArt Records

Suicidal Angels - Years Of Aggression

Drie jaar na Division Of Blood is Suicidal Angels terug met een nieuw album. Years Of Aggression is de zevende studioplaat van deze Griekse thrashers. De albumtitel slaat in elk geval op de muziekstijl, want ook ditmaal wordt de muzikale inspiratie vooral bij de Duitse bands gehaald. Voor wat het waard is, want een ander zal bijvoorbeeld Slayer noemen als de bron. Kun je op voorgaande platen de stijl van Destruction en Sodom herkennen, roept de nieuweling vooral een vergelijking met Kreator op. Het agressieve karakter blijft de basis, maar tegelijkertijd is extra aandacht voor melodie onmiskenbaar de insteek geweest.

Met Years Of Aggression volgt de band rond oprichter/frontman Nick Melissourgos het inmiddels bekende recept. Wat dat betreft biedt de plaat weinig verrassingen. Wel is de lat door Suicidal Angels inmiddels dermate hoog gelegd, dat het beluisteren van de ouderwetse thrash absoluut geen straf is. De band doet inmiddels echt niet meer onder voor de Duitse voorbeelden. Ik vergeet weleens dat Suicidal Angels feitelijk tot de nieuwe generatie thrashmetalbands behoort en dat is een compliment. Kenmerkend zijn de momenten waarop teruggeschakeld wordt naar een passage waarin klassieke heavy metal de overhand neemt. Het geeft de muziek ademruimte, zonder afbreuk te doen aan de old school vibe. Neem bijvoorbeeld de titeltrack, waarin een vleugje Iron Maiden opduikt.

Dat Suicidal Angels weinig moeite steekt in vernieuwing zal me een zorg zijn, zolang de band met nummers als Born Of Hate en D.I.V.A. de essentie van goede thrash waarborgt. En dat doen de heren met chirurgische precisie. Ook wanneer het tempo lager ligt, zoals in Bloody Ground en From All The One, is het luisterplezier er niet minder om. De titeltrack is eveneens geen snelheidsduivel, maar het refrein is zo catchy dat het door je hoofd blijft spoken. Toch staat er wel een verrassend nummer op de plaat. De afsluiter The Sacred Dance With Chaos heeft een episch karakter en draait vooral om sfeer. Dat bewijst dat de band wel degelijk een andere snaar kan raken.

Years Of Aggression is een plaat waar ik heel vrolijk van wordt. Dat is de uitwerking die een goede thrashplaat op mij heeft en dat is ook de reden dat ik al ruim vijfendertig jaar zo verknocht ben aan dit genre. Dat Suicidal Angels nu het niveau van Kreator heeft weten te bereiken en ook stilistisch kan evenaren, kan haast geen toeval zijn. Het was immers Mille Petroza die de band tien jaar geleden begon te ondersteunen, voordat Suicidal Angels de prestigieuze Rock The Nation Award wist op te eisen in 2009.

Tracklist:
1. Endless War
2. Born Of Hate
3. Years Of Aggression
4. Bloody Ground
5. D.I.V.A.
6. From All The One
7. Order Of Death
8. The Roof Of Rats
9. The Sacred Dance With Chaos

Score: 84 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 10 augustus 2019

Meer Suicidal Angels:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.