Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Valis Ablaze - Boundless
Jaar van release: 2018
Label: Long Branch Records

Valis Ablaze - Boundless

Valis Ablaze bestaat uit vijf muzikanten uit Bristol die al een behoorlijk tijdje samen musiceren. Zo stamt de eerste release al uit 2013: Abiogenesis. Nadat afgelopen jaar de tweede ep verscheen onder de naam Insularity is er nu dan eindelijk een full-length. Was dat het wachten waard? We zullen zien.

Qua genre zitten ze in ieder geval goed. Ze bevinden zich namelijk grofweg tussen de oude en de nieuwe Tesseract. U weet, daar zit een gapend gat tussen. Een gat dat op veel manieren gevuld kan worden. Valis Ablaze heeft besloten precies in het midden te gaan zitten, maar wel een vrij breed spectrum te bestrijken. We horen dus zowel de hoekige, bij tijd en wijle brute djentriffs uit de tijd van One en Concealing Fate, als de veel melodieuzere, bijkans poppy tracks die Altered State en Polaris zo karakteriseren. Het is dan ook niet verwonderlijk dat ook namen als Skyharbor, Uneven Structure, Disperse, Ever Forthright en Monuments opdoemen. Dat de tracklist opgeluisterd wordt met gastmuzikanten als Sithu Aye en Drewsif Stalin zal ook niemand verbazen.

U als kenner zal al gauw roepen dat dat wel heel erg divers is. Maar zoals gezegd is dat gat waarin deze Britten zich bevinden, enorm. En u heeft gelijk. Diversiteit is wel een beetje de makke van deze plaat. De wat ruigere stukken met staccatoriffs en hier en daar een grunt komen het beste uit de verf. Niet dat de popdjent in de Disperse-stukken matig is, integendeel, maar dit trekt toch minder de aandacht. Het lijkt er wat dat betreft op dat er vijf goed onderlegde muzikanten met uiteenlopende muzikale achtergrond bij elkaar zijn gebracht om een plaat te maken. Vervolgens wilde eenieder zijn eigen smaak en inbreng op de plaat terugzien en zie hier het resultaat Boundless. Ze doen de albumtitel in ieder geval wel eer aan, maar het ontbreekt af en toe aan samenhang; aan visie.

Gelukkig wordt dat ruimschoots gecompenseerd door muzikaal vakmanschap. De verschillende invloeden zijn vrijwel naadloos aan elkaar geregen, waardoor de elf tracks nergens geforceerd klinken. Mede door de sterke productie komen alle instrumenten goed tot hun recht. Ook de ambientstukken klinken volwassen. Dat hebben we wel eens anders gehoord. Al met al klinkt de plaat ondanks zijn diversiteit toch als één geheel. En dat verdient toch zeker een compliment!

Maar stiekem had ik wat meer verwacht. Ondanks dat men vijf jaar de tijd heeft genomen om te komen tot een eerste volledige release, valt er toch nog wel wat te schaven en te schrappen. Aan talent en muzikaliteit ontbreekt het absoluut niet. En laten we eerlijk zijn: Tesseract heeft er toch ook bijna tien jaar over gedaan om daadwerkelijk tot de mainstream door te dringen. Laat dit gezelschap dan ook vooral veel live-ervaring opdoen met een paar mooie tours en goede voorprogramma's. Dan voorzie ik een grootse toekomst. De potentie is er.

Tracklist:
1. Afterlight
2. The Crossing
3. Lumen
4. Evade
5. Hex
6. The Static Between Us
7. Signals
8. Faster Than Light (feat. Sithu Aye)
9. Frequency (feat. Drewsif Stalin)
10. Paradox
11. Reflections (feat. Reece Fullwood)

Score: 77 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 28 maart 2018

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.