Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
    30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Mele (Kaledon) - 50
  • Andrew Gross (componist) - 57
  • Arnold Oude Middendorp (Devious) - 53
  • Asgeir Mickelson (Borknagar) - 57
  • Bill Rieflin (Ministry)† - 66
  • Carmen Elise Espenæs (Midnattsol) - 43
  • David Barbe (Sugar) - 63
  • Gibby Haynes (Butthole Surfers) - 69
  • Gus Dudgeon (producent)† - 84
  • Jade Simonetto (Hate Eternal) - 43
  • Jeramie Kling (The Absence) - 44
  • John Campbell (Lamb Of God) - 54
  • Luc Hess (The Ocean) - 42
  • Marc Bolan (T. Rex)† - 79
  • Matt Abts (Gov't Mule) - 73
  • Mika "Belfagor" Hakola (Nefandus) - 48
  • Nick Curran (The Fabulous Thunderbirds)† - 49
  • Nils Groth (Ophis) - 40
  • Samu "Beast Dominator" Ruotsalainen (Finntroll) - 46
  • Stéphane Barbe (Kataklysm) - 51
  • Thomas Wouters (Bodyfarm)† - 39
  • Tony Lazaro (Vital Remains) - 59
  • Trey Anastasio (Phish) - 62
  • Will Rahmer (Mortician) - 57

Vandaag overleden:
  • Dave Allison (Anvil) - 2024
  • Kim Larsen (Gasolin') - 2018
Concertreview

Michael Schenker Group en Diggeth
Op 10 september 2009 in De Boerderij, Zoetermeer
Tekst door Hans
Na krap een jaar staat de band van gitaardino Michael Schenker tijdens de nieuwe Europese tour op maar liefst 3 podia in Nederland. Vorig jaar mocht ik de band aanschouwen in Uden en zag daar een herboren Gary Barden, die samen met Chris Glen en natuurlijk de meester zelf 3/5 deel van de legendarische line-up van begin tachtiger jaren op het podium bracht, aangevuld met drummer Pete Holmes en de man, die het inmiddels het langst volhoudt bij meneer Schenker, tweede gitarist en keyboardspeler Wayne Findlay..

Dit jaar was de beurt aan de Zoetermeerse Boerderij het podium voor -wat tijdens het optreden bleek- een ongenaakbare en herboren Michael Schenker. De opening werd, net als vorig jaar, verzorgd door de Overijsselse Mojo-protégé Diggeth, maar net als vorig jaar bleek pijnlijk hoe weinig hun stonerrock paste bij een melodieuze hardrockband. Diverse mensen (lees: omgeving bar) klaagden over het in hun oren storende en slecht gemixte geluid wat Diggeth de zaal in smeet, daarmee de vraag opwerpend wie het nou in zijn hoofd had gehaald om een dergelijke band in MSG's voorprogramma te posteren.

Ongeveer een half uur na hun optreden klonk het intro al voor Michael Schenker Group, die deze avond liet zien, niet alleen zonder enige vorm van repetitie (of het moesten de optredens in Pratteln en Augsburg zijn geweest) een setlist met pijnlijke precisie over de aanwezige rockers uit te strooien, maar met name over een in opvallend goede vorm stekende bandleider te beschikken. De ene na de andere klassieker werd de zaal ingestuurd: Lost Horizons, Let Sleeping Dogs Lie, Ready To Rock (met een uit zijn dak gaande Wayne Findlay!) en natuurlijk Into The Arena, inclusief bassolo van "zwaargewicht" Chris Glen. Het geluid was zeer in orde, en ook Gary Barden verbeterde zijn prestatie van vorig jaar door voor zijn doen goed zuiver te zingen en actief met het publiek bezig te zijn.

Michael Schenker Group

Na een dik uur verdween de band van het podium, om daarna tot twee keer toe terug te komen voor wat toegiften, waaronder UFO-klassieker Rock Bottom. Het was een genot om, vlak voor de heer Schenker staande, te zien hoe gemakkelijk, soepel vibrerend en majestueus hij de solo's uit de 4 Dean gitaren wist te krijgen. Hij lijkt echt aan zijn zoveelste jeugd (maar dan zonder dope en booze) lte zijn begonnen.

Binnenkort verschijnt er (weer) een livealbum met opnamen uit 2004 en 2006, maar wat mij betreft hadden ze deze show mogen opnemen om een spetterend live-album uit te brengen. Het wachten is op het moment waarop Gary Barden een aantal prima songs aan meneer Schenker gaat geven voor een nieuw album, want op dat vlak zijn de fans niet echt verwend geraakt de laatste jaren. Dat hij dat live zeer zeker doet, bewees 10 september, de dag dat Zoetermeer door de germaanse grootheid op stelten werd gezet.

Michael Schenker Group

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Bastiaan op 30-09-2009 om 13:18u


Stelletje barbaren. Diggeth rules! Maar ja, inderdaad een vreemde combinatie. Ik neem aan dat ze niet zelf voor het geluid verantwoordelijk waren, aangezien de zanger/gitarist gitaartechnicus is/is geweest.

Reactie van peetn op 30-09-2009 om 19:33u


MSG AT BUDOKAN,KRIJG NOG ALTIJD RILLINGEN ALS IK DIE SCHIJF OPLEG...........

Reactie van Arno op 01-10-2009 om 23:45u


Ik heb die avond een diggeth cd gekocht. die cd is vet. vooraan was het geluid beter dan achterin de zaal. Volgens mij zijn het achterhoekers. Ik vind het juist leuk een band te horen die iets anders doet dan de hoofdact. Diggeht is bluesy en soms ook hard metaal. Schenker was erg goed op dreef maar het geluid was bij beide bands in Zwolle een stuk beter. is toch leuk dat we er weer een vette NL band bij hebben?

Reactie van Barend op 02-10-2009 om 12:19u


Hey Hans, Was er die avond ook bij. Zowel Diggeth (uit de Achterhoek) als MSG hadden een redelijk geluid, zeker niet zo goed als in Zwolle! Toen ik naar huis ging liep het storm bij de Diggeth merch. Ook ik kocht een cd. Volgens mij is Diggeth juist een band die alles op eigen kracht moet doen, zonder label of wat dan ook. Groetjes Barend.

Reactie van Hans op 04-10-2009 om 12:36u


Heren, Diggeth mag misschien veel alleen opknappen, het is op zijn minst verwonderlijk dat deze band 2x het voorprogramma van MSG doet terwijl MSG zelf een andere voorkeur had; dat was de invloed van Mojo. Persoonlijk vond ik de muziek van Diggeth nietszeggend, net als vorig jaar, en daar was het overgrote deel van het publiek het mee eens. Bluesy heel soms, maar ik mis lijn in hun nummers en ik vind ze ook niet geweldig spelen. Type 13 in een dozijn. Maar ieder zijn mening

Reactie van patrick op 15-11-2009 om 19:56u


"DIGGETH!!! You guys ROCKED!! Hope to tour together again soon. Take care bros... Peace, Wayne" dit zegt de gitarist van MSG op de website van Diggeth. tevens zie je een filmpje van de bassist van MSG met een diggeth t shirt. . ik heb diggeth gisteren gezien in purmerend en het dak ging er bijkans af. De VPRO schreef een vlammende recensie over het optreden van vorige week. Inderdaad ieder zijn mening maar blijkbaar vinden ze het bij MSG ook goed Ik zou het goed vinden dat deze band flink gepushed gaat worden want het is recht voor de raap zoal het hoort.

Reactie van Robinson op 28-07-2011 om 08:37u


Great post with lots of imptorant stuff.

Reactie van Darshana op 06-07-2012 om 14:11u


Hallo OpenAir SG,schaut mal mit Weather Pro APP ffcr iPhone od2000er Android nach, da sind die Daten auch immer Aktuell und sehr gut, vorallem die Stimmen immer zu 99,9% ffcr 1 Woche in vorarus.Ich empfehle euch dies.lg schlagzeile

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.