Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amanda Somerville (Trillium) - 47
  • David Shankle (Manowar) - 64
  • Doogie White (Michael Schenker Group) - 66
  • Ed Warby (Gorefest) - 58
  • Eric Knutson (Flotsam And Jetsam) - 61
  • Felipe Andreoli (Angra) - 46
  • Florian Müller (Dew-Scented) - 50
  • Iain Finlay (Running Wild) - 63
  • Janne Tolsa (Tarot) - 56
  • Jeroen "Jerre" Vingerhoed (Axamenta) - 41
  • Mark Kelson (The Eternal) - 50
  • Martin Kearns (Bolt Thrower)† - 49
  • Sakurai Atsushi (Buck-Tick)† - 60
  • Warrel Dane (Nevermore)† - 65
  • Wolfgang Koch (Visions Of Atlantis) - 48

Vandaag overleden:
  • LG Petrov (Entombed) - 2021
  • Peter Banks (Yes) - 2013
  • Stanley Kubrick (regisseur) - 1999
Review

Countess - Fires Of Destiny
Jaar van release: 2016
Label: Eigen Beheer
Countess - Fires Of Destiny
In termen van ‘kultgehalte’ behoort het Nederlandse Countess ongetwijfeld tot de voorhoede van de vaderlandse blackmetalscene. Orlok – sinds het uit 1993 stammende debuutalbum The Gospel Of The Horned One de dragende kracht – heeft in een periode van bijna vijfentwintig jaar vrijwel onophoudelijk albums uitgebracht. Ze verschenen allemaal via het obscure Barbarian Wrath Records, zijn allemaal voorzien van een vrij minimale productie en klinken, zeker in deze tijd, als volstrekte anachronismen. Een groot deel van de charme van Countess is ongetwijfeld te danken aan dat primitieve old school karakter, maar de kwaliteit van de albums is de laatste jaren van een bedenkelijk niveau geweest.

Met name het in 2014 verschenen Ancient Lies And Battle Cries bleek een draak van een plaat te zijn. Hoe graag ik ook een andere conclusie zou willen trekken, met Fires Of Destiny wordt de nare smaak die ik aan bovengenoemde schijf heb overgehouden niet weggespoeld. Dit vijftiende album uit de geschiedenis van Countess (de handvol onuitgebrachte full-lengths tel ik niet mee) is namelijk niet veel beter. Opener Runenlied heeft nog een paar leuke momenten, maar verliest aan kracht door de bij vlagen volledig uit de maat lopende keyboards, die ook nog eens enorm ‘cheesy’ klinken. Ook het drumwerk is futloos. Zo klinkt het strijdlied Fly The Battle Flag als een natte krant door de belabberde drumsound. Jammer, want het Bathoriaanse refrein heeft zo zijn charme.

Zo switcht Countess tussen amateurisme en lo-fi-charme. Waar de balans voorheen vaak doorsloeg naar de charme, is het op Fires Of Destiny vooral amateurisme dat hoogtij viert. Slechts twee nummers ontstijgen de malaise. Dat zijn het rockende Today Is A Good Day To Die, dat enigszins teruggrijpt op de sound van Spawn Of Steel, en het melodieuze, met een redelijke solo opgeluisterde Treason Of Kings. Met het pretentieuze Choir Of The Valkyries slaat Countess de plank dan weer volledig mis, vooral omdat de dramatische, epische ondertoon van het nummer in schril contrast staat met de krakkemikkige muzikale uitvoering.

Het is spijtig om te moeten concluderen dat Fires Of Destiny een matig werkstuk is geworden waar waarschijnlijk niemand op zit te wachten. Zelfs de vaste fanbasis zal moeten constateren dat de uitvoering ditmaal wel erg magertjes is. Laten we hopen dat Orlok op toekomstige releases iets kritischer naar zijn eigen werk luistert. Een dichtgetimmerde productie hoeft echt niet, maar een betere uitvoering en een minder potsierlijk keyboardgeluid zouden niet verkeerd zijn.

Tracklist:
1. Runenlied
2. Fly The Battle Flag
3. Fires Of Destiny
4. Rise Of The Horned One
5. Plague Upon The Pious
6. Today Is A Good Day To Die
7. Choir Of The Valkyries
8. Treason Of Kings
9. See The Ravens Fly
10. Bard Van Het verleden

Score: 55 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 oktober 2016

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.