Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • B-Real (Cypress Hill) - 56
  • Charlie Watts (The Rolling Stones)† - 85
  • Dez Cadena (Misfits) - 65
  • Helena Iren Michaelsen (Imperia) - 49
  • José Mario Martínez Arroyo (Mägo De Oz) - 55
  • Marquis de Sade (auteur)† - 286
  • Tomasz "Orion" Wróblewski (Behemoth) - 46

Vandaag overleden:
  • Freddie Wadling (Cortex) - 2016
Review

Scavenger - Burnout Lane
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer
Al weer een jaar of vijf geleden keek ik geregeld naar het metalprogramma ‘Wet ’n Wild’ op TMF. Daar kwam regelmatig de videoclip ‘Generation X’ aan bod van deze band. Dat nummer was afkomstig van het debuutalbum ‘Devil’s dinner’ (1999). Nu zijn we alweer vijf jaar verder en is het vervolg van die plaat maar op de markt.

Het eerste wat opvalt aan deze nieuwe cd van Scavenger is dat de band nu muziek maakt die meer coherent is. Op het debuut was er nog een allegaartje van stijlen te horen, maar op deze nieuwe krijgen we ouderwetse rock in een nieuw jasje. Verwacht geen expliciete rock and roll maar eerder verscholen vuile rock. Er zijn invloeden van een mooie rockband als UFO maar ook invloeden van een viezere band als Motörhead.

De teksten zijn ook stiekem amusant, wederom geen directe platte humor maar eerder weer subtiliteit. Er staan ook gesproken introotjes op het album die ingesproken zijn door Allen Wrench van de band Kill Allen Wrench. Vooral de intro van het album weet een glimlach op mijn gezicht te toveren.

Een uitstekend en lang album en productioneel zit ook alles snor. Ook is de muziek erg catchy en toegankelijk. Hardrockfans en modale rockliefhebbers hebben er weer een troetelkindje bij. De sticker die bij mijn promo cd zat heb ik geplakt in het lokale rockcafé; en aangezien ik fysiek vrij lui ben wil dat wel wat zeggen.

1. Intro
2. Burnout lane
3. Purity
4. Bourbon
5. Sold your soul
6. Save my dreams
7. Go-on
8. The pool
9. Tie wraps
10. Yellow moon
11. Fire
12. Shitless
13. Pheeuw
14. Sometimes noise can be gentle

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 12 februari 2004

Meer Scavenger:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.