Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Razend - White Goat II
Jaar van release: 2016
Label: eigen beheer

Razend - White Goat II

Wat zou er gebeuren wanneer ik ongegeneerd alle lezers van Metalfan.nl ga oproepen om te luisteren naar Razend op Soundcloud. Witte gij ‘t? Zou het leiden tot veel reacties, of een flink aantal volgers op de Facebookpagina van Razend? Zouden daardoor promotors enthousiast worden, waarna iemand ervoor gaat zorgen dat we deze band op de podia door het hele land kunnen zien?

Deze vragen spelen door mijn hoofd sinds ik van onze chief een berichtje ontving of ik eens wilde luisteren naar Razend. Tijdens onze chat was ik met van alles bezig, maar had ik het linkje naar Soundcloud aangeklikt en luisterde naar I Know, de eerste track op de promo White Goat (Witte Gij ‘t) uit 2013. Op de chat verscheen dat het om het tweede album gaat, maar ik was inmiddels razend enthousiast over wat ik luisterde en de nieuwe nummers zouden vanzelf volgen. Wat meteen opviel, was de markante stem van een dame die zo ongeveer alle zangstijlen lijkt te beheersen. Daarnaast was meteen duidelijk dat Razend geen beginnend bandje is, maar een stel muzikanten met ervaring.

Nieuwsgierig geworden, las ik de bandbeschrijving op Soundcloud en mijn mond zakte open van verbazing. De zangeres is Corinne van den Brand en haar naam is mij zeker bekend. Zij was eind jaren ’80 één van de eerste vrouwelijke grunters van Nederland, misschien zelfs van de hele wereld. Met haar broer Jos (gitarist) zat ze in Acrostichon, de doom/deathband die in 1993 de full-length Engraved In Black uitbracht, maar nooit de waardering heeft gekregen die de band verdiende. Acrostichon werd Outburst toen Corinne in 1998 de band verliet, met Tjerk Maas als zanger.

De (uitverkochte) promo White Goat is een lekker furieus plaatje, maar Razend speelt geen pure thrash en is daarom een aanrader voor een veel breder publiek. De recent verschenen ep White Goat II bevat nog meer afwisseling. Zo begint Time, met een speeltijd van bijna acht minuten, als een ingetogen nummer, maar wanneer in het midden het tempo omhoog gaat en naast cleane zang ook grunts en screams gebruikt worden, blijkt deze track het hoogtepunt van de plaat te zijn. Deze gaat naadloos over in FYAG, eveneens een aanrader. Na een mooi instrumentaal rustpunt met de titel The Promise Of Hope, gevolgd door de thrasher Substantia Nigra, is de ep ten einde, maar de uitverkochte promo White Goat staat volledig als bonus op dit schijfje.

White Goat II bevat dus geen zeven tracks, maar twaalf heerlijke nummers. Naast het feit dat Razend gewoon goed is, heeft deze band ook een gunfactor. Ze verdienen het om overal in Nederland een lekkere show te kunnen geven en waardering te krijgen voor datgene wat ze nu in eigen beheer hebben uitgebracht. Deze band verdient het te tekenen bij een label, zodat ze lekker de studio in kunnen voor een echte full-length. Dan witte gij ’t.

Tracklist:
1. Girl In The Mirror
2. Wingless
3. Boktor Of Horror
4. Time
5. FYAG
6. The Promise Of Hope
7. Substantia Negra

White Goat (bonus)
8. I Know
9. Pain Of Loss
10. Stop Pressuring Me
11. No Cure For Dementia
12. You And I As One

Score: 84 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 19 april 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.