Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Circus Maximus - Havoc
Jaar van release: 2016
Label: Frontiers Music
Circus Maximus - Havoc
Begin maart was Circus Maximus in Nederland om het nieuwe album Havoc te promoten. De Noren maakten met hun show in Cultuurpodium Boerderij in Zoetermeer een positieve indruk. De ene nieuwe track kwam destijds echter wat sterker uit de verf dan de andere. Die wisselvalligheid is ook terug te horen op de meest recente plaat, al overheerst over het algemeen een positief gevoel.

Het nieuwste werk van Circus Maximus is melodieuzer, toegankelijker en minder metal-georiënteerd dan voorheen. Het is nog steeds prog, maar dan lichter. De pop(rock) à la The Rasmus, Keane, Coldplay, 30 Seconds To Mars, U2 en vooral Muse voert de boventoon. Doordat het metalingrediënt onderbelicht blijft, zal een aantal fans afhaken. Aan de andere kant staan er toch behoorlijk wat aangename tracks op het album, met name op de tweede helft, maar ook al bij aanvang. The Weight is een prima opener en het post-grungy Highest Bitter is zeer catchy en rockt lekker. Het enige nummer dat écht uit de toon valt, is het Marilyn Manson-achtige, stampende titelnummer.

Het mooi gezongen Flames heeft een heerlijke lichte vibe, alsof je zweeft. Loved Ones begint toegankelijk, maar bevat een geslaagde twist naar progrock en synth-pop uit de jaren tachtig. Het is net als Afterlife en Chilvalry een track van meer dan acht minuten die veel te bieden heeft. Een catchy refrein, een mooie opbouw, gitaarsolo’s van gitarist/producent Mats Haugen (net als in het aardige, maar niet opvallende Pages, waarin de bas veel ruimte krijgt en Remember, dat een Supertramp-achtige bijdrage van de toetsenist bevat), interessante ritmiek en zelfs de metal komt nog heel even aan bod. After The Fire is nog het meest metal en doet deels terugdenken aan The 1st Chapter (2005).

Het siert de Noren dat ze zichzelf niet wensen te herhalen en nieuwe elementen toepassen. Havoc zal echter voor verdeeldheid onder de fans zorgen. Voor sommigen is deze vierde full-length te soft, toegankelijk en mist het de metal van eerdere albums. Anderzijds zal het nieuwe liefhebbers aantrekken die de commerciële richting juist omarmen. Er staan voldoende aangename tracks op. Het ligt er maar net aan tot welke groep je jezelf rekent. Naast een bonustrack bevat de speciale deluxe-digipakversie een cd met opnamen van het optreden in Loud Park van 2012.

Tracklist:
1. The Weight
2. Highest Bitter
3. Havoc
4. Pages
5. Flames
6. Loved Ones
7. After The Fire
8. Remember
9. Chivalry
10. Loath (bonustrack)

Disc 2 - Live at Loud Park 2012
1. Forging
2. Namaste
3. The One
4. Arrival Of Love
5. Abyss
6. Alive
7. Game Of Life
8. Last Goodbye

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 april 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.