Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Circus Maximus - Havoc
Jaar van release: 2016
Label: Frontiers Music
Circus Maximus - Havoc
Begin maart was Circus Maximus in Nederland om het nieuwe album Havoc te promoten. De Noren maakten met hun show in Cultuurpodium Boerderij in Zoetermeer een positieve indruk. De ene nieuwe track kwam destijds echter wat sterker uit de verf dan de andere. Die wisselvalligheid is ook terug te horen op de meest recente plaat, al overheerst over het algemeen een positief gevoel.

Het nieuwste werk van Circus Maximus is melodieuzer, toegankelijker en minder metal-georiënteerd dan voorheen. Het is nog steeds prog, maar dan lichter. De pop(rock) à la The Rasmus, Keane, Coldplay, 30 Seconds To Mars, U2 en vooral Muse voert de boventoon. Doordat het metalingrediënt onderbelicht blijft, zal een aantal fans afhaken. Aan de andere kant staan er toch behoorlijk wat aangename tracks op het album, met name op de tweede helft, maar ook al bij aanvang. The Weight is een prima opener en het post-grungy Highest Bitter is zeer catchy en rockt lekker. Het enige nummer dat écht uit de toon valt, is het Marilyn Manson-achtige, stampende titelnummer.

Het mooi gezongen Flames heeft een heerlijke lichte vibe, alsof je zweeft. Loved Ones begint toegankelijk, maar bevat een geslaagde twist naar progrock en synth-pop uit de jaren tachtig. Het is net als Afterlife en Chilvalry een track van meer dan acht minuten die veel te bieden heeft. Een catchy refrein, een mooie opbouw, gitaarsolo’s van gitarist/producent Mats Haugen (net als in het aardige, maar niet opvallende Pages, waarin de bas veel ruimte krijgt en Remember, dat een Supertramp-achtige bijdrage van de toetsenist bevat), interessante ritmiek en zelfs de metal komt nog heel even aan bod. After The Fire is nog het meest metal en doet deels terugdenken aan The 1st Chapter (2005).

Het siert de Noren dat ze zichzelf niet wensen te herhalen en nieuwe elementen toepassen. Havoc zal echter voor verdeeldheid onder de fans zorgen. Voor sommigen is deze vierde full-length te soft, toegankelijk en mist het de metal van eerdere albums. Anderzijds zal het nieuwe liefhebbers aantrekken die de commerciële richting juist omarmen. Er staan voldoende aangename tracks op. Het ligt er maar net aan tot welke groep je jezelf rekent. Naast een bonustrack bevat de speciale deluxe-digipakversie een cd met opnamen van het optreden in Loud Park van 2012.

Tracklist:
1. The Weight
2. Highest Bitter
3. Havoc
4. Pages
5. Flames
6. Loved Ones
7. After The Fire
8. Remember
9. Chivalry
10. Loath (bonustrack)

Disc 2 - Live at Loud Park 2012
1. Forging
2. Namaste
3. The One
4. Arrival Of Love
5. Abyss
6. Alive
7. Game Of Life
8. Last Goodbye

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 april 2016

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.