Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Geen concerten bekend voor 14-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achernar (Orakle) - 46
  • Billy Sherwood (Yes) - 61
  • Fred Estby (Dismember) - 54
  • Jona Lewie (Brett Marvin And The Thunderbolts) - 79
  • Linda Hopper (Magnapop) - 67
  • Luca Di Gennaro (Soul Secret) - 41
  • Mike "Cyco Miko" Muir (Suicidal Tendencies) - 63
  • Quincy Jones (producent)† - 93
  • Tom Allom (producent) - 80
Review

Circus Maximus - Havoc In Oslo
Jaar van release: 2017
Label: Frontiers Music
Circus Maximus - Havoc In Oslo
Drie jaar geleden plaatste Circus Maximus een concertdocumentaire op YouTube van het optreden in de Saitama Super Arena in Japan. Sindsdien is het de wens geweest van de bandleden om een dvd uit te brengen. Op 6 februari diende zich een ideale mogelijkheid aan toen de Noorse proggers ter ere van de release van Havoc optraden in thuisstad Oslo. Onder de naam Havoc In Oslo is er inmiddels een dubbel-cd en dvd/blu-ray.

Aangezien het optreden in eigen land plaatsvindt, spreekt Michael Eriksen de fans in het Noors aan. Michael is zowel in de studio als op het podium een goede zanger. Niet voor niets is hij door naar de volgende ronde van The Voice. Ook zijn bandmaten laten een vakkundige indruk achter. Zowel de rustige stukken in het mooie Radiohead meets Muse-achtige Pages als de stevigere, dansbare passages in het gave Namaste komen goed door. Alle instrumenten zijn goed te horen. Het rauwe gitaarwerk en de zang staan op de voorgrond.

De reacties van het publiek zijn enthousiast. Ze staan in tegenstelling tot soortgelijke releases van andere artiesten geloofwaardig in de mix. Tijdens Namaste hoor je de mensen in de zaal meedoen en zo zijn er nog wel wat momenten, maar het is vooral de muziek die in de spotlights staat. Over spotlights gesproken: het is jammer dat de camera- en lichtposities niet goed op elkaar afgestemd zijn. Zo heeft de dvd niet echt een meerwaarde. Door de rook en het blauwe licht zijn de bandleden regelmatig niet goed te zien.

Muzikaal valt er veel te genieten. Naast de reeds genoemde tracks komen The One en Highest Bitter overtuigend door. Anderen doen er nauwelijks voor onder. Slechts het titelnummer van Havoc, het album dat met vijf tracks hofleverancier is, behoort samen met Abyss tot de mindere uitvoeringen. De setlist toont de diversiteit van de discografie; van het proggy Architect Of Fortune tot de veelal toegankelijke nieuwe tracks, van het symforockende Arrival Of Love tot het prachtige, melodieuze, U2-achtige Loved Ones.

Je kunt goed horen dat er een positieve sfeer in de zaal heerst. Er is veel applaus en gejuich tussen de nummers door en Michael moedigt de fans aan. Ook de muziek ademt positiviteit en bovendien afwisseling (zoals Sin met heavy passages en mooie meerdere lagen vocalen en het reflectieve, dromerige Chivalry). De geluidskwaliteit is goed. Het is alleen jammer dat de beelden wat ondermaats zijn. De dvd-blu-ray is dus geen aanrader, het live-album wel, zowel voor fans als voor mensen die benieuwd zijn naar de lichte prog van Circus Maximus.

Tracklist:
Cd1:
1. Forging
2. Namaste
3. The One
4. The Weight
5. Highest Bitter
6. Architect Of Fortune
7. Arrival Of Love
8. Loved Ones
9. Sin

Cd2:
1. Havoc
2. Pages
3. Abyss
4. I Am
5. Chivalry
6. Game Of Life

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 oktober 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.