Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
    6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Paradise Lost
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Turner (Arctic Monkeys) - 40
  • Amalie Bruun (Myrkur) - 41
  • Luxas (Naumachia) - 42
  • Malcolm Young (AC/DC)† - 73
  • Morgan Lander (Kittie) - 44
  • Sandy Denny (Fairport Convention)† - 79
  • Syd Barrett (Pink Floyd)† - 80

Vandaag overleden:
  • Nicole Bogner (Visions Of Atlantis) - 2012
  • Ron Asheton (The Stooges) - 2009
Review

Doro - Love's Gone To Hell
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records

Doro - Love's Gone To Hell

Het is inmiddels al vier jaar geleden dat er nieuw materiaal is uitgekomen van de immer knappe metalgodin Doro Pesch. Wel was er enkele jaren terug een jubileumuitgave van het meest recente album Raise Your Fist, met wat extraatjes ten opzichte van het origineel uit 2012. Het wachten is gelukkig ten einde, want nu brengt Doro de nieuwe powerballad Love’s Gone To Hell uit als single in diverse formats (7”, maxi single, digital download).

Het nummer klinkt op en top Duits in de traditie van Duitse rock en metal uit de jaren tachtig. Het is beladen, gedragen en op het eerste gezicht misschien een beetje koel, maar al snel grijpt het je bij de keel en spat de emotie ervanaf. Met name het toetsenwerk draagt hieraan bij, naast de fijne zang van Doro Pesch. Hoewel ze in het verleden met ballads af en toe de mist is ingegaan, lukt het haar om met deze song moeiteloos te overtuigen. Dat belooft wat voor een volgende langspeler.

Als B-kant is gekozen voor het duet It Still Hurts met Lemmy Kilmister, dat eerder verscheen op Raise Your Fist. Het past perfect bij de nieuwe single, want net als Love’s Gone To Hell is het een traditionele powerballad. Dat er wederom voor dit duet gekozen is, zal ongetwijfeld te maken hebben met het recente verscheiden van de legendarische Kilmister. De maxi single en digitale download bevatten verder nog een alternatieve versie van Love’s Gone To Hell en een demo van het nummer. Daarnaast laat Doro ook nog even haar ruwe kant horen in liveregistraties van Rock Till Death (met een knipoog naar Lemmy Kilmister daar het nummer volgt op het duet) en Save My Soul, die nog maar eens laten horen dat ze ook live nog altijd haar mannetje staat. Na zoveel jaren van stilte is een enkele single misschien wat karig, maar stelt deze in ieder geval niet teleur.

Tracklist:
1. Love’s Gone To Hell (Radio Version)
2. Love’s Gone To Hell (Single Version)
3. It Still Hurts (Featuring Lemmy Kilmister)
4. Rock Till Death (Live, Featuring Hansi Kürsch)
5. Save My Soul (Live)
6. Love’s Gone To Hell (Demo)

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 2 april 2016

Meer Doro:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.