Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alain Johannes (Queens Of The Stone Age) - 64
  • Charles Tremblay-Laroche (Astral Gates) - 46
  • Damien Capolongo (Lonewolf) - 47
  • Glenn Morten Nordbø (The Sins Of Thy Beloved) - 51
  • Jake Dreyer (Witherfall) - 34
  • Jarno Markus (Frostburn) - 46
  • John Glascock (Jethro Tull)† - 75
  • Joni Koskinen (Kivimetsän Druidi) - 41
  • Miles Copeland III (I.R.S. Records) - 82
  • Niklas Olausson (Broken Dagger) - 43
  • Rui Duarte (Ramp) - 54
  • Stuart Antsis (Cradle Of Filth)† - 52
  • Weronika Zbieg (Totem) - 43
  • Whiplasher Bernadotte (Deathstars) - 49
  • Yan Maillard (Dominici) - 53

Vandaag overleden:
  • Jeff Hanneman (Slayer) - 2013
  • Jon Blank (Orange Goblin) - 2009
  • Matsumoto Hideto (X Japan) - 1998
Review

Myrath - Legacy
Jaar van release: 2016
Label: Verycords
Myrath - Legacy
Altijd al benieuwd geweest naar de betekenis van de bandnaam Myrath? Kijk naar de albumtitel en je hebt het antwoord. Legacy is opgedragen aan Ahmed Ben Arbia, de overleden vader van oprichter/gitarist Malek. Hij was de manager en “Godfather” van Myrath. Het vierde album is een eerbetoon aan alle slachtoffers over de hele wereld en aan iedereen die tegen alle vormen van geweld en discriminatie vecht.

Met het cinematische intro Jasmin kom je direct in de wereld van de Tunesische formatie. De Arabisch-Afrikaans-aandoende melodieën van de fluitist, violist en zanger Zaher Zorgatti (die feitelijk een mix zijn van vele culturen, waaronder die van Andalusië, de Berbers en de Gnawa) brengen je direct in de kenmerkende sfeer. De mooie vioolpartijen zijn veelvuldig aanwezig op deze nieuweling. De warme traditionele muziek en westerse melodische metal vullen elkaar uitstekend aan. In vergelijking met Tales From The Sands (2011) is het materiaal toegankelijker en minder metal-georiënteerd en dat geldt ook voor de productie. Jens Bogren heeft de kebab metal, zoals hij het noemt, prima gemixt.

Legacy is wederom een stap voorwaarts voor de groep, die vijftien jaar geleden onder de naam X-Tazy begon als coverband met onder andere Symphony X-nummers. Die invloed kun je nog altijd terughoren in de muziek, evenals System Of A Down, Disturbed, Europe en Muse. Het zijn juist de verschillende culturele invloeden die Myrath een verfrissend geluid meegeven. Het fraaie Nobody’s Lives bevat prachtige traditionele zang, waar in de overige nummers veelal westerse zanglijnen de dienst uitmaken.

Het leidt in veel gevallen tot memorabele songs, zoals de fantastische single Believer en Get Your Freedom Back, tracks die een energieke en positieve vibe hebben. Ondanks dat de muziek lekker vlot in het gehoor ligt, zijn er veel fraaie details aanwezig, zoals een bijdrage van een koor, een bassolo, veelvuldige percussie plus orkestrale en cinematische passages die het karakter versterken. Ook de gitaarsolo’s van Malek verdienen een compliment, net als de sterke riffs bij aanvang van The Needle.

Na het overweldigende begin is de middenfase wat minder beklijvend. Zo gaat The Unburnt vrij ongemerkt voorbij. Het tempo gaat naar beneden, de songs zijn ingetogener en de elementen uit de classic en progressieve hoek doen hun intrede in het geslaagde I Want To Die en Duat, dat een sterke climax bevat. Het afsluitende Storm Of Lies grijpt weer terug naar de formule die het begin van de plaat zo memorabel maakt.

Legacy is een mooi, warm en rijk album met toegankelijke tracks. Myrath slaagt erin de verschillende culturen organisch te verwerken in de fraaie composities. Het nieuwste werk is melodischer en minder agressief dan zijn voorganger. Anders, maar zeker niet minder van niveau. De populariteit van de Tunesiërs zal er ongetwijfeld door groeien.

Tracklist:
1. Jasmin
2. Believer
3. Get Your Freedom Back
4. Nobody’s Lives
5. The Needle
6. Through Your Eyes
7. The Unburnt
8. I Want To Die
9. Duat
10. Endure The Silence
11. Storm Of Lies

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 maart 2016

Myrath - Legacy
Reactie van da- Z- op 03-03-2016 om 17:46u

Ga deze zeker luisteren. Hun vorige plaat was erg goed

Myrath - Legacy
Reactie van pomper op 03-03-2016 om 20:29u
Score: 90 / 100

Geweldige CD, ga hem nog vaak opzetten.
Zag ze in de Boerderij, hele goede band.

Zoeken
    30 april:
  • The Great Observer - Loss Of Transcendence
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.