Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro "Algol" Comerio (Forgotten Tomb) - 47
  • Alex Skolnick (Testament) - 58
  • Brett Anderson (Suede) - 59
  • Chris Notaro (Crumbsuckers) - 62
  • Christoffer Bråthen (Flight) - 33
  • Dallas Green (Alexisonfire) - 46
  • Doug Spangenberg (regisseur) - 51
  • Falk Maria Schlegel (Powerwolf) - 51
  • Felipe Plaza Kutzbach (Deströyer 666) - 43
  • Halsey - 32
  • Henrik Ohlsson (Scar Symmetry) - 51
  • Ian Wallace (King Crimson)† - 80
  • Jack Blackburn (Inferi) - 39
  • Jerry Lee Lewis† - 91
  • Josh Farro (Paramore) - 39
  • Les Claypool (Primus) - 63
  • Marcus Sunesson (The Crown) - 49
  • Mark Farner (Grand Funk Railroad) - 78
  • Marquis Marky (Coroner) - 62
  • Mike Pinera (Blues Image)† - 78
  • Scott "Wino" Weinrich (The Obsessed) - 66
  • Taime Downe (Faster Pussycat) - 62
  • Toby Driver (Maudlin Of The Well) - 48

Vandaag overleden:
  • Otis Rush - 2018
Review

Secrets Of The Moon - Sun
Jaar van release: 2015
Label: Lupus Lounge
Secrets Of The Moon - Sun
Het Duitse Secrets Of The Moon is niet over één nacht ijs gegaan bij het tot stand brengen van zijn nieuwe full-length Sun. Uiteindelijk duurde het namelijk ruim drie-en-een-half jaar voordat de opvolger van het in 2012 verschenen Seven Bells in de schappen ligt. Er is dan ook het nodige gebeurd in de band. Zo is drummer Thrawn Thelemnar, die al sinds 2001 onderdeel van Secrets Of The Moon was, er in 2014 mee gestopt. Hij wordt op Sun vervangen door nieuwe drummer Erebor. De grootste impact zal echter ongetwijfeld de zelfmoord van bassiste Marianne Séjourné (LSK) hebben gehad. Toch heeft Secrets Of The Moon zich herpakt en breekt er met Sun letterlijk en figuurlijk een nieuw tijdperk voor de band aan.

Vergeet alles wat je eerder hebt gehoord van Secrets Of The Moon. De statige, gedistingeerde black metal van weleer heeft plaatsgemaakt voor een sound die nog het best te omschrijven valt als een soort alternatieve, donkere rock. Zo is opener No More Colours een traag en beklemmend nummer, waarin vrijwel geen black metal meer terug te vinden is. Het overwegend slepende tempo is niet nieuw, maar de nadruk die op cleane zang en akoestisch gitaarwerk ligt, wel. Bij het hierop volgende Dirty Black lijkt het wel alsof Marilyn Manson de vocalen voor zijn rekening neemt! Verrassenderwijs werkt dat behoorlijk goed – en vooral het einde, waarin de prominent aanwezige bas langzaam wordt opgeslokt door aanzwellende ambient, is zeer de moeite waard.

Ook de rest van het materiaal op Sun wijkt sterk af van wat Secrets Of The Moon eerder heeft laten horen. De productie is cleaner, de nummers lijken ontdaan van de scherpe randjes van weleer, maar hoewel de muziek totaal anders is geworden, zijn de donkere ondertonen meer dan ooit hoorbaar. Bovendien blijkt Sun een echte groeiplaat. Hoewel de nummers op het eerste gehoor vrij simpel in elkaar zitten, winnen ze na iedere luisterbeurt aan diepgang. Zo blijkt het klagerige The Man Behind The Sun uiteindelijk een vrij verslavend nummer te zijn. Het hoogtepunt van het album wordt echter gevormd door het rockende Here Comes The Sun, dat zich ontpopt tot de meest krachtige track op deze plaat en een schitterende, bijna postrock-achtige climax kent.

Sun voelt aan als een slang die zich van zijn oude huid heeft ontdaan. In de nieuwe gedaante is hij niet minder gevaarlijk, maar ziet hij er wel anders uit. Dat geldt ook voor Secrets Of The Moon. Want hoewel slechts het afsluitende Mark Of Cain nog enigszins doet denken aan de gedisciplineerde black metal van weleer, valt Sun onmogelijk te interpreteren als een commerciële knieval. Daarvoor kruipt het materiaal te zeer onder de huid. Het eindresultaat mag er dan ook zijn. Sun is een volstrekt ander album geworden dan veel fans van de band vooraf voor ogen hebben gehad, maar wel een plaat die een faire kans verdient. Ik ben in ieder geval onder de indruk van de eigenzinnigheid en kwaliteit van deze nieuwe telg.

Tracklist:
1. No More Colours
2. Dirty Black
3. Man Behind The Sun
4. Hole
5. Here Lies The Sun
6. I Took The Sky Away
7. Mark Of Cain

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 26 januari 2016

Secrets Of The Moon - Sun
Reactie van Mathijn op 26-01-2016 om 08:12u

Ik ga het nog proberen omdat ik een groot fan ben van hun eerdere werk, maar ik ben nog niet bekomen van de eerste teleurstelling..

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.