Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
  • 1 december:
  • Sabaton
Geen concerten bekend voor 25-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bev Bevan (Black Sabbath) - 79
  • Mark Lanegan (Screaming Trees)† - 61
  • Mark Morton (Lamb Of God) - 53
  • Nick Kuhn (Apothys) - 40
  • Steve Rothery (Marillion) - 66
  • Tim Armstrong (Rancid) - 60

Vandaag overleden:
  • Mishima Yukio (auteur) - 1970
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle) - 2010
  • Sam Lemmens (Up The Irons) - 2024
Review

Akhlys - The Dreaming I
Jaar van release: 2015
Label: Debemur Morti Productions
Akhlys - The Dreaming I
Het uitstekende Debemur Morti Productions is er wederom in geslaagd om een buitengewoon interessante blackmetalband aan zijn catalogus toe te voegen. Naast eersteklas bands als Blut Aus Nord, Ruins en Year Of No Light heeft nu ook het Amerikaanse Akhlys onderdak gevonden bij dit Franse label. Het tweetal – waarvan Naas Alcameth (die ook in Nightbringer opereert) verantwoordelijk is voor alle muziek en Ain de drums/percussie verzorgt - is oorspronkelijk begonnen als darkambientproject, maar heeft zich al snel ontwikkeld richting black metal. De ambient is echter niet verdwenen uit de muziek, waardoor The Dreaming I (het tweede album van deze groep) zeer atmosferisch is.

Akhlys schetst in de lange, diepe nummers een kille, vijandige wereld waar nauwelijks leven mogelijk is. Dissonante riffs waaieren uit naar alle kanten, terwijl het hypnotiserende karakter van de muziek doet denken aan het oudere materiaal van Wolves In The Throne Room. Tegelijkertijd is de muziek van Akhlys veel minder zalvend en sereen. De sound valt eerder als pulserend en verwrongen te omschrijven, alsof de nachtmerrieachtige black metal van Leviathan een gruwelijke symbiose aangaat met de mystiek en etherische gelaagdheid van Blut Aus Nord.

Opener Breath And Levitation begint met zeer beknellende dark ambient à la Nordvargr en Atrium Carceri, om na tweeëneenhalve minuut over te gaan in een kolkende maalstroom aan hypnotiserende riffs en razende drums. Naast het openingsnummer is het zeventien minuten durende epos Consummation het onbetwiste hoogtepunt van The Dreaming I. Dit imponerende nummer, met zijn trage, bezwerende opbouw, leent zich goed voor een lauwerende onderdompeling – en eindigt dan ook toepasselijk met kerkzang. Ook de overige nummers weten een soortgelijke diepe sfeer te creëren, waardoor de drie kwartier die dit album klokt als in een koortsachtige roes voorbijvliegen en ontwaken behoorlijk wat moeite kost.

The Dreaming I is het zoveelste bewijs van de veelzijdigheid en kracht van goed uitgevoerde black metal. Het is geen album om tussen de soep en de aardappelen te consumeren, maar een plaat waar je als luisteraar juist door geconsumeerd wordt. Wie ervoor openstaat en zich eraan overgeeft, beleeft met The Dreaming I een fascinerende trip langs peilloze diepten. Dit is dan ook de beste kruisbestuiving tussen black metal en dark ambient die ik dit jaar heb gehoord.

Tracklist:
1. Breath And Levitation
2. Tides Of Oneiric Darkness
3. Consummation
4. The Dreaming Eye
5. Into The Indigo Abyss

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 september 2015

Akhlys - The Dreaming I
Reactie van iron_dennis op 03-09-2015 om 14:32u
Score: 85 / 100

Erg sterk album!

Akhlys - The Dreaming I
Reactie van Artorius op 04-09-2015 om 16:53u
Score: 85 / 100

Een extreem kwaadaardig en vijandig klinkend album. Heerlijk!

Akhlys - The Dreaming I
Reactie van Nuberus op 13-09-2015 om 00:54u
Score: 100 / 100

en op tochten door gekrochten werd ik gestuit.

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.