Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
Geen concerten bekend voor 07-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Katharina Kränzlein (Schandmaul) - 45
  • Claudio Carrasco García (Poema Arcanus) - 51
  • Greg Tribbett (Mudvayne) - 57
  • Jani Kinnunen (Medicated) - 37
  • Martin "Ducky" Duckstein (Schandmaul) - 53
  • Michael Tangermann (Superior) - 59
  • Richard Fortus (Guns N' Roses) - 59
  • Rob Caggiano (Volbeat) - 49
  • Robin Finck (Guns N' Roses) - 54
  • Ronni Clasen (Manticora) - 47
  • Sebastian Marino (Overkill)† - 60
  • Sergio Ortola Ramon (Phantom Mask) - 47
  • Steve DiGiorgio (Sadus) - 58
  • Tim Calvert (Forbidden)† - 60
  • Tommy Thayer (Kiss) - 65
  • Zach Myers (Shinedown) - 42

Vandaag overleden:
  • Chris Blair (technicus) - 2005
Review

The Grotesquery - Curse Of The Skinless Bride
Jaar van release: 2015
Label: Cyclone Empire
The Grotesquery - Curse Of The Skinless Bride
The Grotesquery is een supergroep met onder andere Kam Lee (o.a. Bone Gnawer, ex-Death, ex-Massacre) en Rogga Johansson (o.a. Paganizer, Ribspreader, ex-Edge Of Sanity, ex-Bone Gnawer) in de gelederen. De band bestaat sinds begin 2009 en heeft drie albums op de markt gebracht: Curse Of The Skinless Bride is daarvan het meest recente en het laatste in de ‘Coffin Born Trilogy’.

Op deze platen draait het vooral om de sfeer en het verhaal en juist die elementen zijn goed uitgewerkt op de nieuwe release. Zo zijn er (net als op de vorige platen) door Kam Lee gesproken passages tussen de tracks door die het relaas van de plaat versterken. Aangezien er sprake is van een trilogie, staat het nieuwe hoofdstuk dan ook niet op zichzelf. Het bevat koppelingen met de geschiedenis rond de protagonisten uit de eerdere vertellingen. Deze verhalen zijn vooral geïnspireerd door Howard Phillips Lovecraft en Edgar Allen Poe.

Uiteraard komt de occulte horror ook terug in de donkere muziek. The Grotesquery staat voor old school death metal die beïnvloed is door zowel Zweedse als Amerikaanse bands van de jaren negentig, zoals Massacra, Edge Of Sanity, Bloodbath, maar ook door Gorefest, Bolt Thrower en Celtic Frost. De plaat begint nog met een paar midtempotracks, maar daarna krijgen de langzamere tracks de overhand en zijn er aan het eind een paar experimenten met gothic rock en cleane vocalen. Ondanks deze uitstapjes overheerst de death metal. Downfall – It’s All Gone To Hell (duurt wel iets te lang) en Her Exquisite Corpse - The Skinless Bride zijn de meest memorabele tracks en sluiten mooi aan bij het verhaal. De overige tracks passen wel in het geheel, maar blijven minder goed hangen en gaan op bepaalde momenten zelfs ongemerkt voorbij.

Curse Of The Skinless Bride is verhaaltechnisch en qua sfeer dan ook sterker dan de muzikale omlijsting. Fans van horrorverhalen en bovengenoemde inspiratiebronnen doen er goed aan om deze band eens te gaan beluisteren en de bijbehorende verhalen te lezen. Het is The Grotesquery gelukt om een aardige trilogie te maken, maar memorabel zou ik die niet willen noemen.

Tracklist:
1. Intro/Unholy Reprisal - Resurrection Of The Coffin Born
2. The Missing And The Detective´s Hunch
3. Return To The House Of Grotesque
4. Of Death And Unspeakable Things
5. Her Exquisite Corpse - The Skinless Bride
6. Frightful Sight Of The Skinless Corpse And The Worm
7. Downfall - It´s All Gone To Hell
8. Rise - The Advent Of The Crooked Man
9. The Creature And The Elder Sign
10. Magnum Innominandum - He Of The Yellow Sign
11. Thy Kingdom Infernal - A Promise Of Hell
12. Hasturs Homecoming - All Hell Awaits
13. This Is The End
14. The Betrayer And The Man Child

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 22 april 2015

The Grotesquery - Curse Of The Skinless Bride
Reactie van gilly op 26-04-2015 om 01:47u

ik kan me helemaal volgen in de review.Song 3 en 7 springen er voor mij uit. De rest is eerder middelmaat.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.