Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Clemens "Botis" Frank (Disillusion) - 42
  • Cliff Williams (AC/DC) - 76
  • Dick Wagner (Alice Cooper)† - 83
  • Henri "Henkka" Pirkkalainen (Excalion) - 42
  • Mamen Castaño (Arwen) - 49
  • Mappe Björkman (Candlemass) - 61
  • Steven Verstuyft (Consensus) - 57
  • Tim Skold (Shotgun Messiah) - 59
  • Timo Honkanen (Battlelore) - 46
  • Tom Englund (Evergrey) - 52
Review

Gotthard - Bang!
Jaar van release: 2014
Label: G.Records
Gotthard - Bang!
Alweer het elfde studioalbum van deze Zwitserse oudgedienden, en het tweede met zanger Nic Maeder. Met de titel van dit nieuwe album symboliseert Gotthard de hervonden homogeniteit binnen de band en de wil om dit in 2014 uit te dragen tijdens de tour die gaat volgen op de release van Bang!. De heren hebben er dus weer zin in. Dat was op voorganger Firebirth (die onze burelen nooit bereikte) nog niet zo te merken, maar het moet gezegd, ik heb Gotthard nog niet eerder zo passievol en gevarieerd bezig gehoord.

Het begint al met het titelnummer, één en al boogie, duidelijke knipoog naar Deep Purple en zoals altijd gedisciplineerd gebracht. Waar Feel What I Feel overduidelijk voor de radio is gemaakt, verrast C'est La Vie behoorlijk. Wow, wat een gevoelige ballad, wat een discipline en fantastisch gearrangeerd, inclusief de even verrassende als mooie keuze voor een accordeon en een vioolpartij. Jump The Gun begint als een countryrocknummer, maar schijn bedriegt. Het is net alsof ik naar House Of Lords aan het luisteren ben, met een grimmigheid die ik niet vaak hoor bij Gotthard.

En net als ik daar aan gewend ben, komt me daar een pak blues (Spread Your Wings) uit de speakers waar Coverdale helemaal akelig van zou worden. Het heeft er inderdaad alle schijn van dan Gotthard nu écht herboren is. Het zoete Maybe boeit me voor de verandering niet, maar Red On A Sleeve hakt er weer lekker log in. Afsluiter Thank You is opgedragen aan de overleden moeder van gitarist Leo Leoni en klokt rond de tien minuten. Een nummer vol melancholie en meewarigheid dat muzikaal gezien maar heel langzaam op gang komt.

Gotthard is (weer) losgebroken en verrast vriend en vijand (en ondergetekende) met een afwisselend en sprankelend album, dat qua stijl iets opschuift richting Deep Purple, de oude Whitesnake en Foreigner. Dat is geen verkeerde richting wat mij betreft en zeker niet als het enthousiasme er van af druipt. Twee optredens in Nederland en België op 8 en 9 april, dus wees er bij nu het nog kan.

Tracklist:
1. Bang!
2. Get Up 'N' Move On
3. Feel What I Feel
4. C'est La Vie
5. Jump The Gun
6. Spread Your Wings
7. I Won't Look Down
8. My Belief
9. Maybe
10. Red On A Sleeve
11. What You Get
12. Mr. Ticket Man
13. Thank You

Score: 85 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 3 april 2014

Gotthard - Bang!
Reactie van Een Metalfan op 03-04-2014 om 18:26u
Score: 88 / 100

jaaa volgende week! En dit is een heerlijke plaat!

Gotthard - Bang!
Reactie van metal oma op 18-11-2014 om 16:59u

gotthard is gotthard niet meer sinds de dood van steve.dat bewijst deze cd .was een groot fan maar ben sinds de vorige cd afgehaakt.heb deze cd ook weer beluistert maar hoor hier ook de oude gotthard niet in terug .vind deze cd niet om aan te horen.

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.