Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Suleiman (Syrach) - 45
  • Alwin Schnoing (The Wounded)† - 52
  • John Edwards (Status Quo) - 73
  • Paul McGuigan (Oasis) - 55
  • Sara Tenaglia (In Tormentata Quiete) - 46
  • Stefan Hertrich (Darkseed) - 50
  • Trish Doan (Kittie)† - 41

Vandaag overleden:
  • Ben Graves (Murderdolls) - 2018
Review

James LaBrie - Impermanent Resonance
Jaar van release: 2013
Label: InsideOut Music
James LaBrie - Impermanent Resonance
Voordat het hele Dream Theater-circus losbarst met het langverwachte nieuwe album van deze legendarische band, heeft frontman James LaBrie tussen alle bedrijven door tijd gevonden om een nieuw solo-album in te blikken. Impermanent Resonance is de nogal abstracte titel die het plaatwerk heeft meegekregen. Terwijl de eerste solo-albums van de zanger (tot en met Elements Of Persuasion) nog tamelijk in het verlengde lagen van Dream Theater, bleek de komst van Peter Wildoer (onder andere Darkane) als drummer en extra vocalist voor een flinke ‘boost’ te zorgen. Het in 2010 verschenen Static Impulse klonk namelijk een stuk feller en intenser dan menig fan zou verwachten en bevatte een even groot aandeel melodieuze death/thrash metal als traditionele progmetal.

Een goede ontwikkeling natuurlijk, want als LaBrie met zijn solo-albums als een soort ‘Dream Theater-light’ zou blijven opereren, zou je natuurlijk wel je vraagtekens kunnen hebben bij de meerwaarde van zijn releases. Gelukkig gaat Impermanent Resonance op dezelfde weg als zijn voorganger verder, met dien verstande dat de nummers nog wel een trapje hoger qua niveau zijn. Dat uit zich vooral in de meeslepende, pakkende refreinen die in al hun subtiliteit toch wel zeer sterk in elkaar steken. Peter Wichers (ex-Soilwork) heeft ook nog meegeschreven aan een aantal nummers, wat wellicht verklaart waarom nummers als Agony en Slight Of Hand zulke prachtige refreinen kennen.

De namen die hebben meegewerkt aan deze plaat geven al aan dat James LaBrie met twee benen in het heden staat. De combinatie van gedistingeerde progressieve metal en melodieuze, modern klinkende death metal is bovendien nóg beter uitgewerkt dan op voorganger Static Impulse. Sommige nummers neigen meer naar de progressieve kant (zoals Back On The Ground, een waanzinnig mooi nummer overigens, en de gevoelige ballad Say You’re Still Mine), terwijl op andere momenten de beuk er flink ingaat (denk aan het eerder genoemde Agony en I Will Not Break. Opmerkelijk is echter vooral de toegankelijkheid van de nummers, die stuk voor stuk enorm catchy klinken, maar zeker geen diepgang ontberen. Daarnaast valt de frisheid van het album, waaruit een hervonden optimisme en elan spreekt, in positieve zin op.

James LaBrie heeft zich met dit nieuwe album overtroffen wat betreft zijn ‘solowerk’. Modern, vet, melodieus en sprankelend zijn de sleutelwoorden die van toepassing zijn op Impermanent Resonane - en hoewel het op handen zijnde Dream Theater-album er waarschijnlijk voor zal zorgen dat deze plaat in de luwte verdwijnt, is dit een album geworden dat makkelijk op eigen benen kan staan.

Tracklist:
1. Agony
2. Undertow
3. Slight Of Hand
4. Back On The Ground
5. I Got You
6. Holding On
7. Lost In The Fire
8. Letting Go
9. Destined to Burn
10. Say You’re Still Mine
11. Amnesia
12. I Will Not Break

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 augustus 2013

James LaBrie - Impermanent Resonance
Reactie van Metaller op 09-08-2013 om 13:06u
Score: 88 / 100

Klasse album!

James LaBrie - Impermanent Resonance
Reactie van pos op 09-08-2013 om 13:46u
Score: 90 / 100

Sterke nummers. Afwisselend melodieus en heavy, cleane zang en grunt. Precies zoals ik het graag zie.

James LaBrie - Impermanent Resonance
Reactie van Erik op 19-08-2013 om 19:57u
Score: 90 / 100

Grote klasse weer en stiekem momenteel beter dan Dream Theater!

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.