Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
Geen concerten bekend voor 20-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry Sparks (Dokken) - 58
  • Bob Andrews (producent)† - 77
  • Chino Moreno (Deftones) - 53
  • Gregor Mackintosh (Paradise Lost) - 56
  • Jacques Namotte (Wallace Collection)† - 87
  • Jimmie Mattisson (Wulfgar) - 43
  • Kelly Johnson (Girlschool)† - 68
  • Lionel Richie (Commodores) - 77
  • Marco Pesenti (Sadist) - 61
  • Michael Anthony (Van Halen) - 72
  • Michael Schiel (Squealer) - 51
  • Rui Santos (Oratory) - 47
  • Sergey Petrovich Nagorny (Holy Blood) - 41
  • Twiggy Ramirez (Marilyn Manson) - 55
  • Yui "Yuimetal" Mizuno (Babymetal) - 27

Vandaag overleden:
  • Bill Ham (producent) - 2016
Review

Imperium Dekadenz - Meadows Of Nostalgia
Jaar van release: 2013
Label: Season of Mist
Imperium Dekadenz - Meadows Of Nostalgia
Ik heb mijn waardering voor de Duitse blackmetalscene van dit moment de afgelopen jaren niet bepaald stil gehouden. Wat er daar allemaal gaande is, weet ik niet, maar feit is wel dat hier de ene na de andere parel verschijnt. Eïs, Helrunar, Der Weg Einer Freiheit: stuk voor stuk hebben ze meesterlijke platen afgeleverd. Meadows Of Nostalgia, het vierde album van het eveneens uit Duitsland afkomstige Imperium Dekadenz, is ook zo’n plaat die moeiteloos in dat rijtje past. Hoewel het predicaat ‘meesterlijk’ misschien nog iets te ver gaat, is de uitermate sfeervolle, druilerige maar verre van krachteloze black metal die dit duo ten gehore brengt absoluut de moeite waard.

Het stemmige intro roept gelijkenissen op met Hoagascht, het sfeervolle laatste epistel van Lunar Aurora. Die overeenkomst blijft echter niet beperkt tot het intro. Zo had het machtige Aue Der Nostalgie (een geweldig, tien minuten durend, epos) niet misstaan tussen het betere materiaal van een album als Mond of Andacht. Het grimmige midtempo klinkt energiek en pakkend, en de goed getimede vertragingen en versnellingen voegen dynamiek toe aan de muziek. In de veelal uitgesponnen composities is de inspiratie uit het natuurrijke, beboste, heuvelachtige thuisgebied van de bandleden te ontwaren. Die inspiratie is vooral terug te horen in het rijkelijk gedetailleerde, ‘natuurlijk’ klinkende geluid.

Toch is de sound op Meadows Of Nostalgie nergens zweverig of lieflijk, want bij vlagen komt de band grimmig, maar vooral ook krachtig uit de hoek. Dat komt niet alleen door de ijzersterke productie, maar ook door het felle en imponerende gekrijs van frontman Horaz (die tevens verantwoordelijk is voor een deel van het gitaar- en keyboardwerk). Dat levert een aantal fantastische momenten op, zoals het gedreven Aura Silvae (met machtige riffs) en het stuwende Striga. Uiteindelijk is Meadows Of Nostalgie nog net niet zo geniaal als de bovengenoemde werkstukken, maar is het wel een plaat uit de A-categorie geworden. Wie vorig jaar genoot van Wetterkreuz (Eïs) en Unstille (Der Weg Einder Freiheit), moet niet veel langer nadenken, maar toehappen, want Imperium Dekadenz doet er weinig voor onder.

Tracklist:
1. Durch Das Tor...
2. Brigobannis
3. Aue Der Nostalgie
4. Ave Danuvi
5. Memoria
6. Aura Silvae
7. Der Unweg
8. Striga
9. Tränen Des Bacchus

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 7 juni 2013

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.