Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Hypomanie - Calm Down, You Weren´t Set On Fire
Jaar van release: 2012
Label: Valse Sinistre
Hypomanie - Calm Down, You Weren´t Set On Fire
Het vorig jaar verschenen A City In Mono – het tweede album van het Nederlandse blackgaze-project Hypomanie – was een veelbelovend werkstuk dat ondanks enkele tekortkomingen een fijn album voor liefhebbers van bands als Alcest, Heretoir en Explosions In The Sky bleek te zijn. A City In Mono ontpopte zich ondanks deze kanttekeningen tot een plaat die nog zeer regelmatig zijn rondjes maakt in mijn CD-speler.

Slechts een jaar later ligt met het intrigerend getitelde Calm Down, You Weren’t Set On Fire alweer een opvolger klaar. Ondanks het korte tijdsbestek is de vooruitgang van Hypomanie echter duidelijk te horen. Niet alleen is het manco van de matige productie ruimschoots verbeterd (waardoor de gruizige, haast etherische sound beter uit de verf komt), ook de composities zijn sterker. Zo wordt er meer met dynamiek gespeeld en zijn de nummers op dit album gelaagder dan op zijn voorgangert.

De instrumentale shoegaze black metal die Hypomanie hier tentoonspreidt klinkt op zijn beste momenten adembenemend, met hemelse zeeën van gruizige gitaar- en keyboardgolven die als vloedgolven over de luisteraar heen spoelen. Een geluidsbad in de ware zin van het woord. Prachtig opgebouwde nummers als Alissa Loves Perfume en If Only The Sees Were Merciful bezorgen me dan ook iedere keer weer kippenvel. Hypomanie heeft geen teksten nodig om de muziek betekenis mee te geven: ondanks het instrumentale karakter, loopt de muziek over van betekenis en emotie.

Het lange Lullabye For Ian is misschien wel het mooiste nummer op dit album. De toegevoegde sample in combinatie met het akoestische getokkel leidt tot een dermate melancholische sfeer dat de tranen er me bijna van in de ogen springen. Een werkelijk prachtig nummer! Dat de melodielijn halverwege Pale Blue vervaarlijk dicht tegen plagiaat schuurt (die lijkt namelijk als twee druppels water op Ashes In The Snow van het Japanse Mono) neem ik vervolgens graag voor lief. Hypomanie maakt met Calm Down, You Weren’t Set On Fire een grote sprong vooruit ten opzichte van zijn voorganger. Verplichte kost voor de liefhebbers van het genre.

Tracklist:
1. 19 Stars And The Sweet Smell Of Cinnamon
2. Alissa Loves Perfume
3. If Only The Seas Were Merciful
4. Lullabye For Ian
5. Pale Blue
6. You Never Listened To The Birds

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 juli 2012

Hypomanie - Calm Down, You Weren´t Set On Fire
Reactie van jt op 06-07-2012 om 21:37u

Als je op een zondagmiddag met deze cd in het bos zit voel je je één met de bomen.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.