Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charley Corbiaux (Heavenly) - 48
  • Marjan Welman (Autumn) - 41
  • Sami Yli-Sirniö (Waltari) - 54
  • Shant Hagopian (Nu.Clear.Dawn) - 47
  • Tim Alexander (Primus) - 61
  • Warren DeMartini (Ratt) - 63

Vandaag overleden:
  • Didier Mertens (Exoto) - 1994
Review

Hypomanie - A City In Mono
Jaar van release: 2011
Label: Valse Sinistre
Hypomanie - A City In Mono
Het Franse Alcest mag dan volgens puristen niets meer met black metal te maken hebben (de band refereert zelf aan zijn sound als ‘fantasy shoegaze black metal’), maar niemand zal de invloed ontkennen die met name het overdonderende debuutalbum Souvenirs D’Un Autre Monde heeft gehad. De prachtige mengeling van melancholische black metal met dromerige shoegaze-invloeden heeft tot een breed scala aan nieuwe bands geleid, die min of meer hetzelfde trucje proberen te herhalen (overigens met wisselend succes).

Hypomanie is een van de bands die in de voetsporen van Alcest lijkt te willen treden. Het fraaie, treffende artwork belooft op het eerste gezicht in ieder geval veel goeds. Ook muzikaal gezien blijkt er op A City In Mono echter genoeg te genieten. Hoewel Hypomanie nog niet het niveau van Alcest weet te bereiken, zijn de vijf nummers op A City In Mono intrigerend genoeg om te blijven boeien. De sound op het album is eigenlijk precies wat er te verwachten valt na bovenstaande omschrijving: lange, uitgesponnen nummers met zalvende, gruizige riffs en veel herhaling.

De combinatie van noisy gitaarwerk en aanvullend akoestisch getokkel pakt goed uit. Opener You Never Gazed At The Clouds laat dat mooi horen en bouwt bovendien naar een indrukwekkend hoogtepunt toe. Het korte, maar bijzonder fraaie Smile is met zijn Explosions In The Sky-achtige drumritmes en zweverige keyboardklanken wellicht het meest overtuigende nummer op het album. Ook het zeer sfeervolle, haast bezwerende, titelnummer laat horen dat Hypomanie tot mooie dingen in staat is.

Er zijn echter ook een paar – weliswaar niet onoverkoombare – minpuntjes. Een eerste nadeel is de magere productie. Met name het doffe drumgeluid werkt regelmatig sfeerverlagend. Tevens zijn sommige nummers nog net iets te langdradig qua opbouw, waarmee duidelijk wordt dat Hypomanie vooral nog winst kan boeken op het compositorische vlak. In grote lijnen is A City In Mono echter een overtuigend en sfeervol plaatje geworden. Als de band nu nog een sprong weet te maken op compositorisch en productioneel gebied, zou het volgende album zomaar eens een meesterwerkje kunnen worden. Het potentieel is namelijk zeker aanwezig.

Tracklist:
1. You Never Gazed At The Clouds
2. She Couldn't Find A Flower, But There Was Snow
3. Smile
4. A City In Mono
5. A City In Stereo

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 21 juni 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.