Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dixie" Dave Collins (Weedeater) - 54
  • Alan Averill "Nemtheanga" (Primordial) - 51
  • Fernando Ribeiro (Moonspell) - 52
  • Julio Cortázar (auteur)† - 112
  • Mark Craney (Jethro Tull)† - 74
  • Samuli "Skrymer" Ponsimaa (Finntroll) - 49
  • Shirley Manson (Garbage) - 60

Vandaag overleden:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band) - 2000
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod) - 2005
  • Robert Lelièvre (Pan) - 1973
Review

Black Crucifixion - Hope Of Retaliation
Jaar van release: 2011
Label: Soulseller Records
Black Crucifixion - Hope Of Retaliation
Blackmetalbands die als ‘cult’ omschreven worden, dienen mijns inziens vaak met de nodige scepsis en terughoudendheid benaderd te worden. Vaak is het namelijk niet veel meer dan een holle kreet waarmee de band of het hierachter opererende label op wanhopige wijze probeert om toch nog maar iets verkoopbaars achter de muzikale treurnis te vinden. Het begeleidende schrijven bij Hope Of Retaliation, de nieuwe full length van de – u raadt het al – ‘cultband’ Black Crucifixion komt dan ook superlatieven tekort om deze band op te hemelen.

Zoals zo vaak blijkt de realiteit weerbarstiger, hoewel de term ‘cult’ wel degelijk van toepassing is op deze blackmetalpioniers, die al ruim twintig jaar in meer of mindere mate actief zijn. Hope Of Retaliation begint echter nog overtuigend, met het krachtige Retaliation. Wat direct in positieve zin opvalt, is de zware en vette productie – met name de ronkende bas – waardoor dit groovende midtemponummer uitstekend uit de verf komt. Dat belooft veel goeds!

Helaas slaagt Black Crucifixion er niet in om het niveau van het openingsnummer vast te houden. Slechts het wat agressiever klinkende Blood Soaked Snow (dat overigens enigszins te lijden heeft onder de weinig imponerende fluisterzang waarvan zanger Forn zich bij vlagen bedient) klinkt nog degelijk. Het trage, ‘doomy’ Bitten By The Long Frosts Of Life bevat weliswaar enkele aardige momenten, maar duurt met ruim acht minuten te lang om interessant te blijven. Vooral de oudere livenummers vallen echter tegen. Nummers als Where Will You Hide en Promethean Gift klinken muzikaal best aardig – en ook het geluid is prima te noemen – maar vallen met name door de bij vlagen tenenkrommend valse zang door de mand. Het hersenloos monotoon razende Master Spirit laat ik voor het gemak maar even buiten beschouwing.

Nee, wat mij betreft is Hope Of Retaliation het niet helemaal. Het materiaal is niet echt slecht, maar ook weinig bijzonder. Wellicht dat de band bij sommigen een bepaalde nostalgie oproept, maar ik ben ervan overtuigd dat dit album niet vaak in mijn CD-speler zal bivakkeren.

Tracklist:
1. Retaliation
2. Night Birds Sing Your Demise
3. Blood Soaked Snow
4. Bitten By The Long Frosts Of Life
5. Where Will You Hide (Live)
6. Master Spirit (Live)
7. Promethean Gift (Live)
8. Serpent Of Your Holy Garden (Live)
9. Winterkill (Live)

Score: 66 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 8 december 2011

Zoeken
    24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.