Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Poema Arcanus - Iconoclast
Jaar van release: 2003
Label: Aftermath Music
Poema Arcanus - Iconoclast
Poema Arcanvs (Arcanus) komt uit het onwaarschijnlijke land Chili, en speelt een soort progressieve gothic/dark metal met wat lichte doom elementen. "Iconoclast" is het tweede album van de band, welke in 1999 met "Arcane XIII" op het obscure label Picoroco debuteerde. Het Zuid-Amerikaanse vijftal heeft inmiddels getekend bij Aftermath Music, wat betekent dat wij hier in Europa nu ook kunnen genieten van de duistere muziek van Poema Arcanvs.

Ik heb "Iconoclast" de afgelopen dagen een aantal keer gedraaid, en het resultaat is dat ik de cd zonder twijfel op mijn lijst van nog aan te schaffen titels heb geplaatst. De cd biedt namelijk ruim vijfenzestig minuten aan dromerige, sfeervolle dark metal die wat doet denken aan Moonspell ten tijde van "Wolfheart" en vooral "Irreligious", twee albums die mij erg aanspreken en de weg naar mijn cd-speler nog steeds gemakkelijk weten te vinden. Maar Poema Arcanvs is zeker geen Moonspell-kloon; de band heeft wel degelijk een eigen geluid. In de eerste plaats steekt Poema af en toe aardig agressief van wal, en krijgen we naast grunts ook krijsvocalen voor de kiezen. Het geluid is lekker vol, en de muziek zit dichtgemetseld met zware gitaarpartijen en sfeervolle synths.

Zeer aardig is de warme, gothische zang van Claudio Carrasco. Hij doet bij vlagen denken aan Fernando Ribeiro van Moonspell, maar heeft ook wel wat weg van Jyri Aarniva van de band Divercia (qua stemgeluid, niet bereik, wat bij Aarniva nogal beperkt is). Nu ik die band toch onder aandacht breng, ook tussen Divercia en Poema Arcanvs onderscheid ik muzikale parallellen.
Het moge duidelijk zijn: Poema Arcanvs maakt lekkere dark metal die door de uitstekende productie lekker krachtig, vol en rijk uit de verf komt. Klein probleem is dat de nummers op een gegeven moment een beetje op elkaar gaan lijken; wat dat betreft is de speelduur wellicht tien minuten te lang. Indien je echter bereid bent deze kleine inschatfout door de vingers te zien, dan heb je aan "Iconoclast" een heerlijk melancholisch getint sfeer-album dat zo rond elf/twaalf z'n volle effect bereikt.

Luistertips: "The Crawling Mirrors", "Iconoclast" en "And Thou Shalt Obey".

Tracklist:
1. Walls?
2. The Crawling Mirrors
3. Elegia
4. Chaman
5. Elixir
6. Iconoclast
7. She Burns Us
8. Rite
9. Distances
10. Impressions
11. Desintegracion
12. Burnt
13. And Thou Shalt Obey

Score: 85 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 10 juli 2003

Meer Poema Arcanus:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.