Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Eno (Roxy Music) - 78
  • Gary Thain (Uriah Heep)† - 78
  • Grellmund (Ulver)† - 50
  • Kristen Vigard (New White Trash) - 63
  • Michael Müller (Superior) - 60
  • Mike "M-Bro" Embro (Razor)† - 64
  • Nick Perri (Silvertide) - 42
  • Peter Iwers (In Flames) - 51
  • Seth Putnam (Anal Cunt)† - 58
  • Wally Gold (producent)† - 98
  • Zoltan Bathory (Five Finger Death Punch) - 48

Vandaag overleden:
  • Terry Jones (Pagan Altar) - 2015
Review

Poema Arcanus - Telluric Manifesto
Jaar van release: 2006
Label: Aftermath Music
Poema Arcanus - Telluric Manifesto
Ondanks dat de metereologische lente al begonnen is, het zonnetje op het moment van schrijven fel op mijn monitor schijnt, en er her en der al een tulp de grond uit komt zetten trapt Poema Arcanus je met hun nieuwe cd met een ferme gang weer diep de winter in. Telluric Manifesto heet het schijfje en drie jaar heeft het voor deze Chileense formatie geduurd om deze opvolger voor ‘Iconoclast’ te maken. Een plaat die al wezenlijk verschilde van zijn voorganger 'Arcane XIII', en met Telluric Manifesto is dat niet anders. Men verrast wederom met een behoorlijk experimentele doom/death plaat.

Zoals gezegd is dit een behoorlijk experimenteel album geworden en ik had dan ook meerdere luisterbeurten nodig om er een beetje in te komen. De basis van de muziek is nog steeds doom/deathmetal, maar met deze omschrijving doe je het toch ernstig tekort. Uiteraard zijn er de typische doom/death ingrediënten, de ultra zware riffs, soundtrack-achtige sfeerpartijen, piano en keyboard intermezzo’s en de lang uitgesponnen, en soms majesteus klinkende, nummers.
Maar Telluric Manifesto staat ook bol van de progressieve elementen. Vooral op het gebied van songstructuren, die hier en daar behoorlijk onorthodox zijn. Op vocaal gebied wordt er door zanger Claudio een vrij divers stemmenpalet uit de hoge hoed getoverd, van een diepe grunt naar My Dying Bride achtige uithalen en via Moonspell achtige vocalen naar vrij klassiek aandoende zangpartijen. Erg indrukwekkend wat deze man uit zijn strot weet te krijgen.
Hoogtepunten wat mij betreft zijn het erg afwisselende ‘Nihil’ wat de hele essentie van Poema Arcanvs op dit album herbergt, en het van een heerlijk pakkende riff voorziene ‘Absinthe’.

Op het eerste gehoor is dit zeker geen prettige plaat om te luisteren, maar geef het wat tijd en ‘Telluric Manifestation’ zal steeds meer van zijn geheimen prijsgeven. Prachtplaat.

Tracklist:
1. Dreamsectary
2. Circos
3. Nihil
4. sadiM
5. Absinthe
6. 51 % Dead
7. Promised Light
8. Stone And Magma
9. US
Reviewer: Armand
Toegevoegd: 17 maart 2006

Meer Poema Arcanus:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.